Sport.pl

Mamed Ch. "zaskoczony całą sytuacją". Jest reakcja na stawiane mu zarzuty

Obrońca Mameda Ch., mecenas Wiktor Dega, w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl powiedział, iż jego klient kategorycznie nie przyznaje się do żadnego z czynów, jakie zarzuca mu prokuratura.

Były zawodnik MMA i mistrz organizacji KSW, został zatrzymany w Olsztynie i przewieziony na przesłuchanie do Katowic. Do zatrzymania doszło na zlecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Mimo, iż prokuratura wystąpiła o zastosowanie wobec niego aresztu, sąd nie przychylił się do ego wniosku i Mamed od wczorajszego poranka jest już na wolności. Postawiono mu zarzuty dotyczące paserstwa, zniszczenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności osobistej. Zawodnikowi grozi pięć lat więzienia.

Zobacz wideo

- Mój klient kategorycznie nie przyznał się do winy. Był zaskoczony całą sytuacją. Złożył obszerne wyjaśnienia. Odpowiadał na wszystkie pytania przesłuchującego. Zadeklarował również pełną otwartość i chęć wyjaśnienia sprawy - poinformował SportoweFakty.wp.pl obrońca zawodnika, mecenas Wiktor Dega.

Sąd nie przychylił się do wniosku [o zastosowanie aresztu – przyp. red.]. Podzielił zatem nasze stanowisko, że nie ma potrzeby izolowania mojego klienta w celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania.
dodał obrońca i podkreślił, że sam również jest przekonany o niewinności Mameda.

- Ocena materiału dowodowego po stronie mojej i mojego klienta jest zupełnie inna niż po stronie prokuratury. Z całą pewnością mój klient i ja będziemy się domagać, by tę sprawę wyjaśnić do końca. Nie jest to komfortowa sytuacja dla mojego klienta. On jest przekonany, a ja w to głęboko wierzę, że w toku dalszego postępowania złożone przez niego zeznania znajdą pełne potwierdzenie w oczach sądu i zostanie on całkowicie oczyszczony z zarzutów- stwierdził.

- Chcę jeszcze raz podkreślić, że mój klient zdecydowanie nie przyznaje się do winy. On kategorycznie zaprzeczył, że dopuścił się zarzucanych mu czynów. Złożył obszerne zeznania po to, aby przyczynić się do ustalenia prawdy - dodał mecenas. Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Mamed Ch. "zaskoczony całą sytuacją". Jest reakcja na stawiane mu zarzuty
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 17 razy 13

  Znowu promująca się prokuratura Ziobry na znanym nazwisku ?! Zarzuty dęte ? Już nie pierwszy raz po dorwaniu się do mikrofonów i naopowiadaniu bajek sądy musiały przywoływać do porządku to towarzystwo.

 • krzy-czy

  Oceniono 6 razy 6

  cóś miem siem widzi że on składał WYJAŚNIENIA a nie ZEZNANIA.

 • dar61

  0

  Antyfalentoza, dość łopatologiczna.
  Podtekst [anty]imigracyjny aż nadto przeziera.

  ****
  InTheCage.pl/sportowefakty.wp.pl nie przyznają się do tego orto-wyczynu:
  '...yły zawodnik MMA i mistrz organizacji KSW, został zatrzymany...' [PRZECINKOZA - osierocanie PODMIOTU od ORZECZENIA w zdaniu prostym]
  >>> ...KSW został... [BEZ PRZECINKA]

  Mimo że są słowniki SOJP:
  '...Mimo, iż prokuratura...'
  >>> Mimo iż... [BEZ PRZECINKA - zasada COFANIA PRZECINKA]

 • seczytam

  Oceniono 3 razy -1

  Właśnie tak się integrują muzułmanie - facet wykształcony, kasiasty, celebryta, ożeniony z Polką, a i tak wyszła muzułmańska natura.

 • dzieciol71

  Oceniono 8 razy -2

  Natychmiast polska powinna go wysiedlic!!Po co daja obywatelstwo jakims ciemnym typom!?Oczyscic polske z tego typu bandziorów!!Ciekawe dlaczego nie dostal aresztu?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX