Sport.pl

Mamed Ch. usłyszał zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia!

Mamed Ch., najlepszy w historii zawodnik KSW jest podejrzany o paserstwo luksusowych aut. W środę usłyszał 11 zarzutów, m.in. za: użycie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz za spalenie dwóch samochodów. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy: we wtorkowy poranek o godz. 6:00 zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych został Mamed Ch. Były zawodnik MMA przebywał na Warmii i Mazurach, a do zatrzymania doszło na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy paserstwa luksusowych aut.

Zobacz wideo

W środę rano prokurator przedstawił Mamedowi Ch. jedenaście zarzutów m.in. za: użycie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji oraz za spalenie dwóch samochodów.

Zarzuty prokuratora:

W toku postępowania prokurator przedstawił Mamedowi K. siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku. Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk. Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk.

Całość znajdziecie TU.

Prokurator skieruje do sądu także wniosek o tymczasowe aresztowanie Czeczena.

 Mamed Ch. legenda europejskiego MMA

Osiem lat - niemal dokładnie tyle czasu nikt nie był w stanie pokonać Mameda (34-6-2, 13 KO, 17 SUB), byłego mistrza KSW wagi średniej. Ta sztuka dopiero udała się Tomaszowi Narkunowi, najlepszemu zawodnikowi kategorii półciężkiej. 38-letni Czeczen z polskim paszportem wyzwał "Żyrafę" na rewanż, ale w grudniu 2018 roku też poległ. Po tamtym pojedynku zakończył karierę. Kibice wciąż się jednak łudzą, że Mamed wróci do klatki.

 

Więcej o:
Komentarze (80)
Mamed Ch. usłyszał zarzuty. Grozi mu pięć lat więzienia!
Zaloguj się
 • loyer1

  Oceniono 20 razy 14

  Czyli Mamed wraca do klatki.

 • kenogle

  Oceniono 21 razy 13

  A dobry chłopak był, "dzień dobry" mówił, staruszki na przejściu przepuszczał...

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 13 razy 11

  "Kibice wciąż się jednak łudzą, że Mamed wróci do klatki."

  Doceniam poczucie humoru redaktora.

 • loyer1

  Oceniono 22 razy 10

  "A taki wierzący i pięknie wiarę swoją u Kuby Wojewódzkiego przedstawiał.
  Update: dla tych, dla których komentarz jest niejasny. To nie ocena religii przez pryzmat zachowania Chalidowa. To jest oczekiwanie konsekwencji wobec celebryty, który w wielu wywiadach promował islam jako także kompas moralny. Przypomnienie tego nie jest nie na miejscu. Przez pewien czas zawodnik MMA brylował jako przykład tzw. umiarkowanego islamu. Nawet akcja z nasheedem w trakcie walki KSW też mu nie zaszkodziła."

  Euroislam.pl
  Https://www.facebook.com/euroislampl/posts/2262905583776625

 • corvelinho

  Oceniono 8 razy 6

  cyt.'Kibice wciąż się jednak łudzą, że Mamed wróci do klatki.' To ostatnie zdanie w tym materiale.
  Kibice się nie zawiodą- Mamed trafi do klatki na dość długo, tyle że nie takiej jakiej kibice by sobie życzyli. Zresztą każdy brutalny 'sport' polegający na pobiciu, zmasakrowaniu, tłuczeniu przeciwnika do nieprzytomności de facto sportem nie jest tylko tanią rozrywką dla prymitywów.

 • debordian

  Oceniono 11 razy 5

  pozdrowienia do więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX