Sport.pl

Mamed Ch. usłyszy nie jeden, a kilkanaście zarzutów? W środę rozpocznie się przesłuchanie

We wtorek Mamed Ch. został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego i funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych. Były zawodnik MMA jest podejrzany o paserstwo luksusowych aut. Według informacji TVN24 i Radia Zet, lista zarzutów wobec zatrzymanego może okazać się jednak o wiele dłuższa.
Zobacz wideo

We wtorkowy poranek Mamed Ch. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Były zawodnik MMA przebywał na Warmii i Mazurach, a do zatrzymania doszło na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Ch. podejrzewany jest o paserstwo luksusowych aut.

W oficjalnym komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która prowadzi czynności operacyjne w tej sprawie,  poinformowała, że zatrzymanie 38-latka odbyło się przy wsparciu funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych. Po wejściu do domu podejrzanego, stróże prawa zabezpieczyli wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa. 

Mamed Ch. usłyszy nie jeden, a kilkanaście zarzutów? W środę rozpocznie się przesłuchanie

Katowiccy prokuratorzy zaplanowali przesłuchanie Ch. na środę. Dziennikarze "TVN24" i "Radia Zet" dotarli do informacji, że zatrzymany może usłyszeć nie jeden, a nawet kilkanaście zarzutów. Na razie śledczy nie zdradzają, jakich czynów mógł dopuścić się jeszcze Ch. Dziś powinna zapaść też decyzja o zastosowaniu aresztu tymczasowego

38-latek początkowo trenował karate, a także boks, taekwondo i zapasy. Od 2004 roku startował w konfrontacjach mieszanych sztuk walki, w których został międzynarodowym mistrzem Polski. Od 2007 roku był związany z organizacją KSW. Ch. to były mistrz wagi średniej i półciężkiej. W trakcie kariery stoczył 45 walk, z których wygrał 35. Przygodę ze sztukami walki zakończył w 2018 roku, po porażce z Tomaszem Narkunem. 21 grudnia 2010 roku pochodzący z Czeczenii Ch. otrzymał polskie obywatelstwo.

Więcej o:
Komentarze (28)
Mamed Ch. usłyszy nie jeden, a kilkanaście zarzutów? W środę rozpocznie się przesłuchanie
Zaloguj się
 • kuku666

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego nie napiszecie pełnego nazwiska? Przecież i tak wiadomo o kogo chodzi. Ilu żyje w Polsce Mamedów Ch. będących zawodnikami MMA?

 • gowny.hejter

  Oceniono 8 razy 2

  redakcję informuję, że to jest dział SPORT. Co to ma wspólnego ze sportem....

 • facio60

  Oceniono 3 razy 1

  Czeczeni są bardzo pracowici i nie sprawiają żadnych problemów. Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego Niemcy i Austriacy, którzy tak ochoczo przyjmowali wszystkich imigrantów jak leci, odsyłają gromadnie do Polski właśnie Czeczenów. Czytałem już niejeden artykuł w tamtejszej prasie wychwalający świetną współprace z Polska w tym zakresie. Po kilka autobusów miesięcznie, zapełnionych Czeczenami przyjmują polskie władze. Niemcy opublikowali niedawno temu raport na temat czeczeńskiej mafii tam działającej. Mafia ta opanowała wymuszenia, haracze, przymusową ochronę. Rozbudowała swoje struktury tak, że zagraża praworządności. Do tego środowiska nie ma jak przeniknąć, bo są bardzo lojalni wobec siebie a kary za kapusiostwo są okrutne. Doszło do tego, że wielu Czeczenów pracuje w firmach ochroniarskich strzegących obiekty służb policyjnych czy wojskowych. Są świetnie poinfirmowani o działaniach wobec nich. W Austrii, policja ma zalecenia aby do bójek z udziałem Czeczenów wysyłać wzmocnione załogi, bo w ruch natychmiast idą noże. Kobieta - policjantak nie ma wśród Czeczenów żadnego poważania.

 • janekpanek43

  0

  Zajumał auto Twardochowi? ;-)

 • aqua7x

  0

  duma wolakow....

 • wiceherszt

  0

  Hmm... Jeżeli znaleźli u niego kilka kradzionych samochodów i jakieś inne fanty, to łatwo się z tego nie wywinie, skoro policja potrafi zatrzymywać za paserstwo nawet zwykłych meneli, którzy buchnęli komuś komórkę. Chyba że w ekspresowym tempie przedstawi jakieś wiarygodnie wyglądające dokumenty zakupu, za mniej więcej rynkową cenę. Wtedy może mu się upiec.

 • patryk0146

  Oceniono 1 raz -1

  i dostanie może 2 lata, jak wykaże skruchę to może mu zawieszą. wyroki w Polsce są za takie rzeczy są komiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX