Mamed Ch. usłyszy nie jeden, a kilkanaście zarzutów? W środę rozpocznie się przesłuchanie

We wtorek Mamed Ch. został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego i funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych. Były zawodnik MMA jest podejrzany o paserstwo luksusowych aut. Według informacji TVN24 i Radia Zet, lista zarzutów wobec zatrzymanego może okazać się jednak o wiele dłuższa.
Zobacz wideo

We wtorkowy poranek Mamed Ch. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Były zawodnik MMA przebywał na Warmii i Mazurach, a do zatrzymania doszło na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Ch. podejrzewany jest o paserstwo luksusowych aut.

W oficjalnym komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która prowadzi czynności operacyjne w tej sprawie,  poinformowała, że zatrzymanie 38-latka odbyło się przy wsparciu funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych. Po wejściu do domu podejrzanego, stróże prawa zabezpieczyli wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa. 

Mamed Ch. usłyszy nie jeden, a kilkanaście zarzutów? W środę rozpocznie się przesłuchanie

Katowiccy prokuratorzy zaplanowali przesłuchanie Ch. na środę. Dziennikarze "TVN24" i "Radia Zet" dotarli do informacji, że zatrzymany może usłyszeć nie jeden, a nawet kilkanaście zarzutów. Na razie śledczy nie zdradzają, jakich czynów mógł dopuścić się jeszcze Ch. Dziś powinna zapaść też decyzja o zastosowaniu aresztu tymczasowego

38-latek początkowo trenował karate, a także boks, taekwondo i zapasy. Od 2004 roku startował w konfrontacjach mieszanych sztuk walki, w których został międzynarodowym mistrzem Polski. Od 2007 roku był związany z organizacją KSW. Ch. to były mistrz wagi średniej i półciężkiej. W trakcie kariery stoczył 45 walk, z których wygrał 35. Przygodę ze sztukami walki zakończył w 2018 roku, po porażce z Tomaszem Narkunem. 21 grudnia 2010 roku pochodzący z Czeczenii Ch. otrzymał polskie obywatelstwo.