Mamed Ch. zatrzymany! Powodem paserstwo luksusowych aut

Jak informuje RMF FM, były zawodnik MMA Mamed Ch. został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Powodem zatrzymania jest paserstwo luksusowych aut.

Jak poinformował RMF FM, we wtorkowy poranek zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych został Mamed Ch. Były zawodnik MMA przebywał na Warmii i Mazurach, a do zatrzymania doszło na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy paserstwa luksusowych aut.

Zobacz wideo

Czeczen usłyszy zarzuty po doprowadzeniu do prokuratury. Dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych. Z oświadczenia opublikowanego przez prokuraturę wynika, że sprowadzone samochody, takie jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 czy BMW serii 7, były nabywane na terenie Czech.

38-latek początkowo trenował karate, a także boks, taekwondo i zapasy. Od 2004 roku startował w konfrontacjach mieszanych sztuk walki, w których został międzynarodowym mistrzem Polski. Od 2007 roku był związany z organizacją KSW. Jest byłym mistrzem wagi średniej i półciężkiej. W trakcie kariery stoczył 45 walk, z których wygrał 35. Zakończył ją w 2018 roku, po porażce z Tomaszem Narkunem. 21 grudnia 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Więcej o: