Sport.pl

Scott Askham złamał rękę w walce z Michałem Materlą

Nowy mistrz kategorii średniej KSW- Scott Askham doznał złamania prawej ręki w zwycięskiej walce podczas KSW 49.

Brytyjczyk stanął do rewanżowego starcia z Michałem Materlą, którego stawką było mistrzostwo kategorii średniej. Askham znokautował Polaka w trzeciej rundzie pojedynku. W piątek za pomocą Instagrama - ogłosił, że jest już po operacji ręki, którą złamał na gali KSW 49.

Zobacz wideo

- Może zabraknąć mi siły i techniki, ale nigdy charakteru - od zawsze powtarza Michał Materla. Problem w tym, że w pierwszym starciu ze Scottem Askhamem nie mogliśmy się nawet o tym przekonać, bo Polak na początku walki otrzymał soczyste kopnięcie na wątrobę. Zanim pojedynek się zaczął, to już się skończył. Nic dziwnego, bo gdy dostaje się cios w wątrobę, to przestaje się oddychać, a ciało odmawia posłuszeństwa.

Dopiero rewanż mógł nam odpowiedzieć na pytanie: kto rzeczywiście jest lepszym zawodnikiem? Askham rozpoczął walkę tak jak poprzednią, czyli od kopnięć na wątrobę. Tym razem Polak jednak przetrwał natarcie. Materla sprowadził starcie do parteru, ale tam wcale nie był lepszy. W trzeciej rundzie zawodnik ze Szczecina nadział się na kolano Brytyjczyka i walka była już skończona. Materla odniósł siódmą porażkę w karierze. Nowym mistrzem wagi średniej został Askham.

Wygląda na to, że jedynym zawodnikiem w Polsce, który może mierzyć się z Askhamem jest Mamed Chalidow, ale Czeczen zakończył karierę. Brytyjczyk odbierając pas mistrzowski wyzwał Chalidowa do walki. Może Mamed da się namówić na powrót? 

PODSUMOWANIE GALI KSW 49

Więcej o: