Sport.pl

UFC 237. Mistrzyni znokautowana! Co za rzut. Joanna Jędrzejczyk chce walczyć o pas [WIDEO]

Pojedynek o pas mimo początkowej dominacji mistrzyni zakończył się na korzyść Jessici Andrade. Rose Namajunas została znokautowana w drugiej rundzie. Wcześniej Amerykanka mierzyła się dwa razy z Joanną Jędrzejczyk. Za pierwszym razem Namajunas znokautowała Polkę i odebrała jej tytuł, a następnie skutecznie go obroniła.

Rose Namajunas zaczęła od lewych prostych. Hasała wokół rywalki. Dołożyła prawy prosty i lewy sierpowy. Cierpliwie krążyła. Brazylijka uparła się na obalenie. Przeciwniczka wychwyciła kimurę. W parterze wyciągała balachę. Walka finalnie wróciła do stójki. Rose wyprzedzała akcje. Pretendentka upadła po ciosach. W parterze nie dało rady skończyć pojedynku. Na końcówkę rundy Andrade rozpaczliwie spróbowała przenieść do parteru.

Zobacz wideo

W drugiej rundzie Jessica uskuteczniała niskie kopnięcia. Szła do przodu. Chciała zamknąć z kombinacjami. „Thug” przepuszczała je, a sama kontrowała. Zmieniała pozycję. Oponentka uparła się na obalenie. Weszła w nogi. Rzuciła Namajunas o matę, a ta upadając na głowę straciła świadomość. Jessica Andrade została nową mistrzynią kategorii słomkowej.

Wcześniej Rose Namajunas dwukrotnie mierzyła się z Joanną Jędrzejczyk. Za pierwszym razem Amerykanka znokautowała Polkę i odebrała jej tytuł, a następnie skutecznie go obroniła.- Głowa do góry Rose! Zrobiłaś to w najlepszej lidze – w lidze mistrzów UFC, to zostaje na zawsze - skomentowała na Twitterze walkę Namajunas z Andrade Joanna Jędrzejczyk.

Joanna Jędrzejczyk nie traci czasu

Po wygranej Jessici Andrade zwęszyła swoją szansę na walkę o pas. Brazylijka po dużych problemach w początkowym etapie pojedynku mistrzowskiego znokautowała Rose Namajunas slamem w drugiej rundzie. Zmotywowało to Polkę do wystosowania takiego wpisu na wszystkich swoich mediach społecznościowych, oznaczając przy tym Danę White’a i UFC.

Więcej o UFC przeczytacie w portalu InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
UFC 237. Mistrzyni znokautowana! Co za rzut. Joanna Jędrzejczyk chce walczyć o pas [WIDEO]
Zaloguj się
 • carlos_512

  Oceniono 16 razy 12

  fantastyczny sport, w którym można złamać rywalowi kręgosłup...
  może wprowadzić go jako obowiązkowy do podstawówek...

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 7

  Autor (ka???) tego tekścika to doprawdy Myszcz Jenzyka.
  Jedyn tylgo kfiatek:
  "Dołożyła prawy prosty i lewy sierpowy. Cierpliwie krążyła. Brazylijka uparła się na obalenie. Przeciwniczka wychwyciła kimurę. W parterze wyciągała balachę. Walka finalnie wróciła do stójki. Rose wyprzedzała akcje. Pretendentka upadła po ciosach. W parterze nie dało rady skończyć pojedynku. Na końcówkę rundy Andrade rozpaczliwie spróbowała przenieść do parteru."
  No, może jeszczy jedyn: "W drugiej rundzie Jessica uskuteczniała niskie kopnięcia. Szła do przodu. Chciała zamknąć z kombinacjami. „Thug” przepuszczała je, a sama kontrowała. Zmieniała pozycję. Oponentka uparła się na obalenie. Weszła w nogi. Rzuciła Namajunas o matę, a ta upadając na głowę straciła świadomość."
  My z zachwytu wyciągamy balachę i wniebowzięci talentem Autora(ki?) tracimy świadomość.

  P.S. Ile razy Autor(ka?) upadł(a?) na głowę, żeby takie brednie pisać? I ile razy Redakcja miała slam w drugiej rundzie, że taki bełkocik puściła?

 • najgorszy-sort

  Oceniono 6 razy 6

  Walka, jak wszystkie jej podobne, odrażająca. Ale styl tego artykułu jest jeszcze gorszy. Ciekaw jestem, co autor łyka, że taki bełkot mu wychodzi.

 • aerofan

  Oceniono 7 razy 5

  Bzdura na bzdurze. Taki cios (rzut na głowę) powinien być uznawany jako faul. Rose prawie skręciła kark. Druga bzdura to reakcja JJ. Dwa razy dostała po łbie od Namajunas a teraz szuka szczęścia. Dla mnie naturalny będzie rewanż z Rose z Andrade w pierwszej kolejności.

 • indan

  Oceniono 7 razy 3

  Wydaje mi się że zasady w sporcie są po to żeby nie można było okaleczyć lub zabić przeciwnika, a w to coś, MMA, dojdzie niedługo do walk gladiatorów, chore.

 • stefanopost

  Oceniono 2 razy 2

  Tak giną ludzie w samochodach bez zagłówków. Legalna próba zabójstwa! Wiem, zawodnicy godzą się na ryzyko. Tyle tylko, że poczucie ryzyka tragedii mają takie, jak my wsiadając do samochodu.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 1 raz 1

  Jedrzejczak przegrała dwa razy, w tym walkę rewanżową. Spadła nisko i teraz chce walczyć o tytuł? Najpierw musisz pokonać 10 topowych zawodniczek. Potem pomyślimy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX