Sport.pl

MMA. Polak walczył dla UFC, a teraz zadebiutuje w KSW?

Filip Pejic zachwycił podczas KSW 48, a teraz może zmierzyć się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi koguciej. Damian Stasiak, który ma na swoim koncie walki w UFC, wyzywa Chorwata do pojedynku. Starcie miałoby się odbyć na gali KSW.

Podczas gali KSW 48 Filip Pejic (14-2-2) pokonał Filipa Wolańskiego (11-4). Chorwat pokazał się z bardzo dobrej strony i od razu został wyzwany do pojedynku przez najlepszego Polaka wagi koguciej. Z Pejicem chciałby się zmierzyć Damian Stasiak, były zawodnik UFC. Stasiak tym razem chciałby powalczyć w KSW. Panowie zmierzyli się ze sobą na UFC FN 76. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Polak poddając „Nitro” już w pierwszej rundzie.

Stasiak był zawodnikiem UFC w latach 2015-2018. Stoczył tam 6 pojedynków z czego wygrał tylko dwa. Po trzech przegranych z rzędu musiał się pożegnać z Ultimate Fighting Championship. Po kilku miesięcznej przerwie powrócił 13 kwietnia tego roku na RWC 2 w Golinie, gdzie poddał Nikolaya Kondratyuka (11-5).

Filip Pejic obecnie posiada serię dwóch zwycięstw w serii. Ostatnią porażkę zaliczył właśnie z Polakiem. Jest on zdecydowanie zawodnikiem stójkowym o wielkich umiejętnościach, co udowodnił w Lublinie.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl