KSW 48 - znamy datę i zawodników w walkach wieczoru! Powrót legendy

Znamy datę kolejnej gali KSW! 27 kwietnia w hali Globus w Lublinie odbędzie się KSW 48. W najważniejszych walkach wieczoru kibice zobaczą Łukasza 'Jurasa' Jurkowskiego, legendę KSW, i Romana Szymańskiego - informuje Polsat Sport.
Zobacz wideo

O tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej powalczą Roman Szymański (11-4, 1 KO, 3 Sub) i Salahdine Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 Sub). Wydarzeniem wieczoru będzie walka Łukasza Jurkowskiego (16-11, 4 KO, 6 Sub), którego rywalem w rewanżowym pojedynku za porażkę sprzed 14 lat będzie Stjepan Bekavac (19-9, 13 KO, 4 Sub).

Jurkowski i Stjepan Bekavac spotkali się po raz pierwszy w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. Popularny "Stipe" stanął naprzeciw bardziej doświadczonego Polaka i pokonał go przez nokaut techniczny w drugiej rundzie. "Juras" wrócił do walki podczas historycznej gali KSW 39: Colosseum, gdzie stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem, Rameau Thierrym Sokoudjou. W ostatnim pojedynku na KSW 42 Jurkowski musiał uznać wyższość Martina Zawady. Jurkowski zrezygnował z walki w przerwie między pierwszą a drugą rundą z powodu kontuzji mostka.

Gala KSW 48 odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku w hali Globus w Lublinie.