KSW 47. Damian Janikowski poznał rywala

Damian Janikowski (3-1, 3 KO) wystąpi na gali KSW 47, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Jego rywalem został Aleksandar Ilić (10-2, 6 KO, 2 SUB).
Zobacz wideo

Janikowski debiutował wiosną 2017 roku na Stadionie Narodowym, gdzie 55 tysięcy widzów oglądało, jak efektownie pokonał Julio Gallegosa (8-7). Swoją drugą walkę stoczył kilka miesięcy później i ku zdziwieniu wielu ekspertów bez kłopotów pokonał Antoniego Chmielewskiego (32-17), najbardziej doświadczonego zawodnika w historii polskiego MMA.

Właściciele KSW zobaczyli, że Janikowski nie potrzebuje taryfy ulgowej, więc w kwietniu przeciwnikiem Polaka został Yannick "Czarna Mamba" Bahati (28 lat, 8-4, 4 KO), były mistrz organizacji BAMMA. Anglik wytrzymał w klatce zaledwie... 18 sekund. A Janikowski tak mocno go bił, że aż złamał sobie rękę.

W czwartym pojedynku mierzył się z Michałem Materlą, niedawnym mistrzem KSW. Zawodnik ze Szczecina pokonał Janikowskiego. Teraz jego rywalem został Aleksandar Ilić (10-2, 6 KO, 2 SUB). Rywal o którym wiemy, że nic nie wiemy. Rekord ma imponujący, ale nabił go na słabych rywalach. Wcześniej spekulowano, że przeciwnikiem byłego zapaśnika zostanie Marcin Wójcik, ale na tę walkę musimy jeszcze poczekać.
Więcej o: