Khabib zawalczy latem w boksie? "Może nawet zerwie kontrakt z UFC"

Zdaniem Umara Kremleva, rosyjskiego promotora boksu, 9-miesięczna kara zawieszenia i grzywna w wysokości pół miliona dolarów, jaką otrzymał od Stanowej Komisji Sportu w Nevadzie Khabib Nurmagomedov, może być dla Orła prawdziwym błogosławieństwem.
Zobacz wideo

Jak twierdzi Kremlev, Dagestańczyk będzie mógł poszukać sobie bardziej lukratywnych kontraktów z organizacjami, w których będzie szanowany i traktowany z należytą estymą.

Dyskusja o ewentualnym starciu Nurmagomedova (27-0) w bokserskim ringu rozgorzała na nowo, gdy ten zamieścił zdjęcie z szefem bokserskiego światka w Rosji, wspomnianym już Kremlevem i podpisał je:

„Rosyjska Federacja Boksu złożyła mi propozycję. Tego lata, na Łużnikach. Jak sądzicie, przyjaciele? Powinien w to pójść?"

 

W rozmowie z RT Sport Kremlev potwierdził, że trwają rozmowy z Khabibem o jego ewentualnym bokserskim starciu.

- Spotkaliśmy się po to, aby porozmawiać o jego przejściu do boksu. Khabib wkrótce rozpocznie treningi pięściarskie. Do tego rozmawialiśmy o zorganizowaniu jego walki w Rosji. Nie mogę jeszcze ogłosić nazwiska rywala, bo negocjacje nadal trwają. Ale chcemy zorganizować jego walkę na moskiewskim Stadionie na Łużnikach, tuż przed mistrzostwami świata w boksie, które odbędą się w Rosji w tym roku (we wrześniu).

Kremlev zdradził jednak tyle, że poza Floydem Mayweatherem, brane są pod uwagę także inne kandydatury, np. Manny Pacquiao.Szef Rosyjskiej Federacji Boksu przyznał, że osoba Khabiba w zestawieniu z jednym z tych dużych nazwisk ze świata pięściarstwa, może przyciągnąć na stadion nawet 100 tysięcy fanów.

Jak do tych planów ma się sytuacja kontraktowa Nurmagomedova z UFC? W jednym z ostatnich wywiadów Khabib potwierdził, że najszybciej ma zamiar wrócić do oktagonu na listopadowej gali w Nowym Jorku. Solidaryzując się z ukaranymi rocznym zawieszeniem przez NASC kompanami Zubairą Tukhugovem oraz Abubakarem Nurmagomedovem Orzeł nie ma zamiaru wcześniej bronić pasa.


Kremlev uważa, że aktualny pracodawca Khabiba, nie będzie brał udziału w organizowaniu pojedynku swego mistrza na Łużnikach.

- Wydarzenie zostanie zorganizowane bez UFC. Khabib sam zajmie się swoją relacją z UFC. Być może nawet zerwą kontrakt. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Po tych wszystkich decyzjach, które były nie fair wobec niego, kiedy jedna strona konfliktu została dotkliwie ukarana, a drugiej się upiekło -  powiedział Kremlev, nawiązując do niewspółmiernej kary, jaką NSAC wymierzyła Khabibowi i Conorowi McGregorowi po awanturze na UFC 229.

- Jestem zdania, że dzięki tej walce [w boksie] Khabib może zarobić dziesięć razy tyle pieniędzy i być dziesięć razy bardziej popularnym, niż dzięki UFC. Plus – boks ma dużo bardziej rozbudowaną tradycję niż MMA - zakończył.

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl

Więcej o: