UFC. Dana White zaskoczony surową karą dla Chabiba Nurmagomiedowa

Wygląda na to, że Khabib Nurmagomedov (27-0) nie jest jedynym, który wyraził swoje niezadowolenie z powodu zawieszenia nałożonego przez Komisję Sportową stanu Nevada. Prezydent UFC, Dana White był zaskoczony tym, jak surowa została nałożona kara na mistrza kategorii lekkiej.
Zobacz wideo

Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor (21-4) poznali długość zawieszenia i wysokość kar za awanturę po gali UFC 229. Mistrz kategorii lekkiej otrzymał 500 tysięcy dolarów kary oraz 9-miesięczne zawieszenie. Dana White przyznał w wywiadzie dla ESPN, że te kary wydają mu się zbyt surowe.

- Jestem bardzo zaskoczony tym, jak rzucili się na Khabiba. Pół miliona dolarów kary i sześć miesięcy zawieszenia, jeśli zgodzi się wziąć udział w kampanii społecznej. To trudna kwestia w mojej opinii, ale jest jak jest. Wiecie, to jest walka. Na koniec dnia, to zawsze walka. Czasami spotykasz ludzi, którzy się nie lubią i jest dużo złej krwi. Ale jeśli wrócisz do czasów, kiedy Ali walczył z Frazierem, to tam padały gorsze słowa i działy się okropne rzeczy. Okropne słowa, jakich w tamtych czasach nikt nie używał - powiedział White.

Khabib Nurmagomedov przyznał również, że nie zamierza wrócić wcześniej niż koledzy z jego team’u: Zubair Tukhugov i Abubakar Nurmagomedov. Przypomnijmy, że obaj otrzymali roczne zawieszenie. Więcej o sportach walki przeczytasz na inthecage.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.