UFC. Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor ukarani za burdę po walce! Dotkliwe kary

Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor zostali ukarani za burdę po ich październikowej walce! Rosjanin został zawieszony na dziewięć miesięcy, natomiast Irlandczyk na sześć.
Zobacz wideo

Wielką awanturą, interwencją ochrony i policji zakończyła się walka Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem. Rosjanin wygrał, ale dał się ponieść emocjom. Wyskoczył z klatki w stronę obozu rywala. Sytuacja była na tyle poważna, że przy chaosie w oktagonie i w hali zrezygnowano z dekoracji. Khabib zamiast cieszyć się z triumfu, mocno zły pokazywał coś i krzyczał w stronę narożnika swego oponenta, który leżał uduszony na macie. Przeskoczył przez oktagon i rzucił się na kompanów Irlandczyka. Wyglądało to groźnie. Pod klatką zrobił się duży chaos. Ochrona i policja oddzieliły dwie grupy, ale w tym czasie do oktagonu wdarli się też ludzie ze sztabu Rosjanina i zaatakowali McGregora. Doszło do wymiany ciosów.  Po kilku minutach i kilkudziesięciu interweniujących sytuacja nieco się uspokoiła, ale by nie zaogniać sytuacji obu zawodników i ich kompanów osobno wyprowadzono do szatni. Khabib tłumaczył, że chce dostać swój pas, ale Dana White nakazał mu opuszczenie maty. Dekoracji nie było. Wynik walki ogłoszono przy praktycznie pustym oktagonie.

UFC. Nurmagomiedow i McGregor ukarani

Komisja Sportowa w Nevadzie orzekła, że za swoje zachowanie Nurmagomiedow - mistrz wagi lekkiej -  zasłużył na 9-miesięczne zawieszenie i 500 tysięcy grzywny. Jest możliwość skrócenia wyroku o trzy miesiące, ale warunkiem jest udział Nurmagomedova w kampanii przeciwko przemocy zatwierdzonej przez wcześniej wymieniony organ.

Wymierzona kara obowiązuje od dnia gali, czyli 6 października 2018 roku, a więc Khabib Nurmagomedov mógłby pojawić się w oktagonie 6 lipca. W przypadku podjęcia się zaleconego zadania zawieszenie Dagestańczyka kończyłoby się 6 kwietnia, więc byłby w stanie zawalczyć podczas UFC 236 – 14 kwietnia. To jedyny możliwy termin, by mógł obronić pas przed rozpoczynającym się 5 maja Ramadanem. Wiadomo też, jaką decyzję podjęła komisja wobec klubowych kolegów „Orła”. Zubaira Tukhugov został zawieszony na rok i będzie musiał zapłacić 25-tysięczną grzywnę. Abubakar Nurmagomedov dostał taki sam wyrok.

Za to Conor McGregor nie był prowodyrem całych zamieszek, bliżej mu do poszkodowanego, gdyż sam z zaskoczenia został zaatakowany zaraz po walce.  W takim wypadku były mistrz dwóch kategorii wagowych będzie mógł wrócić do oktagonu 6 kwietnia tego roku, gdyż kara jest liczona od dnia wybryków. Jak wynika z powyższym tweetów, Komisja zwróci uwagę też na uwadze język, jakiego używał Irlandczyk, zwłaszcza przed ostatnią walką. Popularny McGregor będzie sukcesywnie karany za swój niewybredny trashtalk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA