UFC 232. Jones kończy Gustafssona w trzeciej rundzie i odzyskuje pas mistrzowski [WIDEO]

Pięć lat musieliśmy czekać na rewanżową walkę tych dwóch topowych zawodników wagi półciężkiej. Wreszcie dziś na UFC 232 doszło do ponownego spotkania w oktagonie między Jonem Jonesem i Alexandrem Gustafssonem.

Od pierwszej rundy obaj panowie zachowywali szczególną ostrożność. Kąsali pojedynczymi ciosami i kopnięciami, aby następnie szybko odskoczyć na bezpieczną odległość. Jon Jones nieskutecznie próbował obaleń, szarpiąc za jedną nogę Maulera, ale Szwed doskonale się bronił.

Drugą rundę mocniej zaczął Alexander Gustafsson. Podobnie jak w pierwszej walce, starał się rozpracować Jonesa w stójce, korzystając ze swoich umiejętności bokserskich. W trakcie jednej z wymian Maulerowi udało się włożyć rywalowi palec w oko. Po chwili przerwy walka została wznowiona, a Alex ponownie zaczął wywierać presję na Bonesie. Ten inkasował sporo ciosów na głowę, ale odgryzał się pojedynczymi kopnięciami, które zaczynały odnosić skutek.

Trzecią odsłonę mocniej rozpoczął Amerykanin, któremu już po dwudziestu sekundach udało się wreszcie obalić rywala. Dość szybko Jones zdołał przejść do pozycji bocznej, a gdy Mauler oddał plecy, Jon dokończył dzieła zniszczenia ciosami z góry.

Więcej o sportach walki na InTheCage.pl

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%