Jan Błachowicz w walce wieczoru UFC!

Jan Błachowicz w walce wieczoru UFC w Pradze stanie do 5-rundowego boju z numerem 7 rankingu. Za jednym zamachem poznaliśmy Main Event gali w Pradze oraz pierwszego Polaka, który tam wystąpi.
Zobacz wideo

UFC oficjalnie ogłosiło pojedynek Polaka na swoim profilu na Twitterze:

Rywalem Polaka będzie Thiago Santos (20-6, 12-5 UFC), który ma na koncie wiele występów w wadzie średniej. W ostatniej walce pokonał dość niespodziewanie przez nokaut byłego rywala Błachowicza – Jimiego Manuwę, podczas UFC 231 posyłając go na deski z początkiem drugiej rundy. „Marreta” stoczył w 2018r. 5 walk, „skacząc” między dywizjami. Poskromił go w tym roku jedynie David Branch, który znokautował Brazylijczyka w pierwszej rundzie.

UFC. Jan Błachowicz niepokonany od czterech walk

Jan Błachowicz (23-7, 6-4 UFC) od 4 walk jest niepokonany, a dokładnie od października 2017 roku, gdzie na gali w Gdańsku poddał Devina Clarka. Na gali w Moskwie, we wrześniu tego roku udusił Nikitę Krylova powracającego do organizacji.

Trzeba przyznać, że kibice z Polski liczyli na zupełnie inny rozwój wypadków. Przede wszystkim większość liczyła na walkę z Anthony’m Smithem, która w idealnym scenariuszu miała być eliminatorem do walki o pas, a samo wydarzenie raczej było przewidywane na zawsze dobrze obsadzoną galę w Londynie, z resztą już dawno zaanonsowaną.

Władze UFC podjęły jednak inną decyzję, lecz fani na pewno przy takim rozwoju wypadków również znajdą pozytywy, bo będą mogli przejechać zaledwie kilkaset kilometrów do stolicy Czech by kibicować najwyżej sklasyfikowanemu Polakowi w UFC bez podziału na kategorie wagowe. Więcej o sportach walki znajdziesz na InTheCage.pl

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: