UFC 231. Jędrzejczyk - Szewczenko. "Udowodnię, że jestem najlepsza"

Na konferencji zwiastującej UFC 231 Joanna Jędrzejczyk zapowiedziała, że chce udowodnić, że jest najlepszą zawodniczką w tym sporcie. Walka Polki z Walentiną Szewczenko w sobotę 08.12.2018.

Rousey, Cyborg, Nunes – wiele już było topowych zawodniczek nazywanych GOAT, czyli najlepszych z najlepszych. Joanna Jędrzejczyk jest pewna, że to miano czeka na nią, po walce z Walentiną Szewczenko, która odbędzie się już w najbliższą sobotę na UFC 231. - Po sobotnim zwycięstwie udowodnię, że jestem najlepszą zawodniczką w tym sporcie - zapowiedziała Jędrzejczyk.

Zmiana kategorii wagowej bardzo pozytywnie wpłynęła na Jędrzejczyk. Potwierdza ona, że mniejsza ilość zbijanych kilogramów i inne podejście do treningów bardzo ją wzmacnia. - Jestem bardzo szczęśliwa. Dopiero po tym obozie zdałam sobie sprawę, jak mocne ścinanie wagi i bycie na ścisłej diecie wpływa na ciało, mózg i wydajność. Te przygotowania były inne, bo była w stanie zrobić więcej. Przy każdym obozie byłam nastawiona na „ilość ponad jakość”, tym razem to była zarówno jakość, jak i ilość każdego dnia - powiedziała Jędrzejczyk.

Walka w kategorii muszej nie oznacza, że Polka nie powróci już kategorię niżej, gdzie długo dominowała. - Zawodniczki ze słomkowej, ukłońcie się, wracam w przyszłym roku. Z tego co słyszałam, jest plotka, że Jessica Andrade ma walczyć z Rose. Rose ma tylko cztery miesiące na obronę pasa, bo nie widzę żadnej innej opcji, jak walka o to mistrzostwo. To tyle - zakończyła Polka.

Więcej o: