KSW. Szymon Kołecki trafi do KSW? Mistrz olimpijski rozstał się z Babilon MMA

36-letni Szymon Kołecki (6-1) rozwiązał umowę z Babilon MMA, federacją Tomasza Babilońskiego. Złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów prawdopodobnie trafi do KSW.

Na swoim fanpage’u olimpijczyk zamieścić wpis, w którym dziękuje za współpracę i daje jasno do zrozumienia, że to początek czegoś nowego:

- Coś w życiu się kończy a coś się zaczyna. Przynajmniej na jakiś czas kończy się moja przygoda z federacją Babilon MMA. Okres prawie półtorarocznej współpracy zapisał się w mojej pamięci jako wspaniały czas, w którym mogłem pracować nad swoim rozwojem sportowym, jako czas, w którym czułem się częścią dynamicznie rozwijającego się projektu, jakim jest Babilon MMA, jako czas, w którym byłem dla federacji topowym zawodnikiem, co miałem okazję często odczuwać. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i opiece Tomasz Marek Babilonski miałem okazję stoczyć 5 świetnych pojedynków, które są dla mnie bezcenne. Za ten okres, za tą wzorową współpracę, za to wszystko, co mnie spotkało w Babilon MMA chcę Tomkowi serdecznie podziękować, życzyć mu dalszych sukcesów i obiecać, że zawsze w każdej możliwej sytuacji Babilon MMA może liczyć na moje wsparcie w ramach moich możliwości. Chcę serdecznie podziękować również firmie Sotelli, bez której zaangażowania finansowego w gale Babilon MMA trudno byłoby tak dobrze wspominać okres, o którym napisałem wcześniej. Dziękuję Andrzej - napisał Kołecki.

Szymon Kołecki trafi do KSW?

Kołecki wygrał sześć walk w MMA, ale w siódmym pojedynku poległ z Michałem Bobrowski, nadzieją polskiego MMA. Wszystko wskazuje, że olimpijczyk podpisze kontrakt z federacją KSW. Kilka miesięcy temu jeden z właścicieli polskiej organizacji zapewniał, że uważnie monitorują jego sytuację. - Kołecki ma na siebie pomysł. Ma bardzo dobrze przemyślaną swoją karierę. Kilka razy rozmawialiśmy. Rozumiemy się, że nasza współpraca wisi w powietrzu. Jesteśmy zainteresowani, ale on mówi, że to jeszcze nie jest ten czas - mówił w programie "Puncher" Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW

Więcej o: