MMA. ACB i Akhmat łączą siły - powstanie nowa organizacja

Sporo się dzieje na rosyjskim rynku MMA. Fuzje i przejęcia organizacji to w ostatnim czasie jeden z najbardziej gorących tematów w branżowych mediach.

Jak dotąd wiemy na pewno, że ACB przejęło Tech-Krep we wrześniu tego roku. Z kolei na początku listopada reporter RT Sports, Denis Geyko, poinformował na Twitterze, iż w najbliższej przyszłości może dojść do połączenia ACB oraz World Fighting Championship Akhmat. Wielu komentatorów odebrało to jako zapowiedź przejęcia ACB przez Akhmat z powodu przejściowych kłopotów organizacji Mairbeka Khasieva, o których było głośno w tym roku.

Sprawę połączenia organizacji skomentował w wywiadzie dla sportowefakty.wp.pl manager ACB na Europę, Baysangur Edelbiev: Mairbek [Kashiev, właściciel ACB – przyp. red.] nie oddałby ACB. Sam mówi, że dla niego jest to jeden z ważniejszych celów jego życia, by ta organizacja się rozwijała i osiągnęła jak najwięcej. (…)

Jeżeli chodzi o wchłanianie innych organizacji: jest to prawda. W najbliższym czasie to wszystko ogłosimy. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że organizacja Tech-Krep już należy do ACB. Z pozostałymi organizacjami zobaczymy, jak będzie. Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni to wszystko się wyjaśni. Kibice w Polsce mogą spać spokojnie.
Nie jest zatem wielką niespodzianką informacja o tym, że połączenie organizacji ACB i WFCA stało się już faktem. Jak zdradził Azamat Bostana, nowy twór na rynku MMA będzie nosił nazwę Absolute Championship Akhmat.

Więcej o sportach walki na InTheCage.pl

***

DSF Kibckboxing Challange 18. Daniel Omielańczuk zmierzy się z Tomaszem Czerwińskim

Waga ciężka wjeżdża z przytupem na galę DSF Kickboxing Challenge w Ząbkach. W main evencie tego wydarzenia zobaczymy Tomasza Sararę w starciu z mistrzem, Piotrem Romankiewiczem. Jedną z najważniejszych walk gali będzie także inne starcie w królewskiej wadze. Czytaj więcej.

MMA. Walka McGregor - Cerrone? Dana White komentuje pogłoski

Krótko po swoim ostatnim zwycięstwie nad Mike'em Perrym (12-4), Donald Cerrone (34-11) zapowiedział powrót do kategorii lekkiej. W mediach społecznościowych "Cowboy" zapraszał do walki Conora McGregora (21-4). Czytaj więcej.

UFC w Argentynie. Przyznano bonusy pieniężne

Za nami pierwsza historyczna gala UFC w Argentynie. W walce wieczoru Santiago Ponzinibbio (27-3) zdemolował Neila Magny'ego (21-7) i odniósł siódme zwycięstwo z rzędu. Czytaj więcej.

Więcej o: