UFC. Nokaut roku! Za ten cios dostał 102 tys. dolarów [WIDEO]

Kosmos! To jedyne słowo, jakie opisze dość dobrze nokaut, jaki padł w walce między Yairem Rodriguezem a "Koreańskim Zombie". Wygrał ten pierwszy, na sekundę przed końcem pojedynku podczas gali UFC FIght Night 139. Dzięki temu nokautowi dostał dodatkowe 102 tys. dolarów!

W pierwszej rundzie, jak mogliśmy się spodziewać, Rodriguez postawił na kopnięcia które wytrącały Koreańczyka z równowagi. Meksykanin był szybszy, jednak Chan Sung Jung swoimi zrywami kilkukrotnie trafił „Panterę”. „Koreański Zombie” skracał dystans i serią ciosów mocno atakował Yaira. W drugiej rundzie obaj poszli na ostre wymiany. Rodriguez oprócz kopnięć zaryzykował i otworzył się. Ponownie jak w pierwszej rundzie, Koreańczyk szedł do przodu huraganowymi atakami, zaś „Pantera” dystansował.

W trzeciej rundzie Rodriguez kilkukrotne mocno trafił Junga. Popisywał się też ekwilibrystycznymi kopnięciami, samemu przyjmując kilka mocnych uderzeń. Obaj szli w wymiany, nie oszczędzali się. Czwarta runda nie odbiegała od poprzednich. Bardziej aktywny był „Koreański Zombie”, który jednym z ciosów zachwiał Rodriguezem. Ten nie pozostawał dłużny, spróbował wkręcić się po skrętówkę, jednak nie wykorzystał sytuacji.

W piątej rundzie zobaczyliśmy coś absolutnie fenomenalnego. Kiedy wszyscy spodziewali się końca walki na sekundę (!) przed gongiem Rofriguez przepuścił ciosy junga by zaatakować ciosem z dołu serwując Koreańczykowi ciężki nokaut. Cóż to był za łokieć!?

UFC. To był występ wieczoru!

Teraz poznaliśmy pełną listę wynagrodzeń dla zawodników walczących na gali UFC Fight Night 139. Yair Rodriguez dzięki nokautowi w ostatniej sekundzie zyskał 209 tysięcy dolarów. Za ten nokaut dostał dodatkowe 102 tysiące - 52 tysiące za wygraną i 50 tysięcy za występ wieczoru. Najwięcej pieniędzy dostał Donald Cerrone (390 tys.).

Więcej o MMA na InTheCage.pl

Więcej o: