MMA. Dana White drwi z oczekiwań menadżera Chabiba Nurmagomiedowa dotyczących 50 dolarów milionów za kolejną walkę

Podczas, gdy Atletyczna Komisja Stanu Nevada nadal rozwiązuje sprawę chaotycznych wydarzeń mających miejsce podczas UFC 229, nadal nie wiadomo zbyt wiele na temat kwestii pasa wagi lekkiej i zdania na ten temat Dany White'a, prezydenta organizacji UFC.

Do jednej z informacji White natomiast odniósł się błyskawicznie – chodzi o cenę 50 milionów dolarów, którą zaproponował i której oczekuje manager Chabiba, Ali Abdelaziz. "Pewnie!" - taka była odpowiedź prezydenta UFC na pytanie postawione przez MMAJunkie, czy żądana liczba jest w ogóle czymś realnym.

MMA. Wojciech Wierzbicki zawalczy na FEN 23

Oni wiedzą, że dla nich to realne. Znają odpowiedź na to pytanie, w sumie trochę śmiesznie o tym gadać

White rozmawiał z reporterami podczas konferencji kończącej galę UFC 230 w Madison Square Garden. Istnieje konkretny powód, dla którego sztab menagerski Chbabiba zażądał tej konkretnej sumy – owa kwota 50 milionów dolarów była szacowaną co do zysków byłego mistrza dywizji piórkowej i lekkiej, Conora McGregora, pochodzących ze starcia z Dagestańczykiem (wliczając w to wpływy z pay-per-view). Wówczas Chabib poddał Irlandczyka broniąc pas kategorii 155 funtów.

KSW 46. Karta walk i ostateczna kolejność starć

Gość, z którym przed chwilą walczyliśmy wspominał, że zarobił 50 patyków. To globalna gwiazda, a Chabib właśnie ją przebił.

Tak komentował propozycję sumy Abdelaziz dla TMZ Sports.

"Underdog" - pierwszy polski film o MMA. Ekscytujący pojedynek Lubos vs. Khalidov

Powstaje pytanie, czy rewanż Conora z Nurmagomedovem jest w stanie zebrać jeszcze większe żniwo pieniężne, lecz nadal nie jest pewne, czy taka walka ostatecznie dojdzie do skutku. Wcześniejszy tymczasowy mistrz wagi lekkiej, Tony Ferguson, który już wieloktornie był zestawiany z obecnym królem tej dywizji – jest na swojej drodze do dopięcia walki o pas. Należy jeszcze rozważyć wszelkie możliwości poza kategorią lekką.

Zaraz po UFC 229 i wszystkich wydarzeniach towarzyszących tej gali, włączając także zamieszki po walce wieczoru – McGregor wyraził szczerą chęć rewanżu , lecz później zmienił zdanie twierdząc, że wolałby zmierzyć się z kimś innym. White, który ostatnio rozmawiał z Irlandczykiem potwierdza, że te słowa McGregora są nadal aktualne.

Borys Mańkowski zawalczy na KSW 46. Poznaliśmy nazwisko rywala!

Rozmawiałem z Conorem ponad godzinę w zeszłym tygodniu. I jak na Conora przystało: "Chce natychmiastowego rewanżu. Chcę z nim walczyć ponownie. Ale zawalczę też z każdym, z kim muszę, aby ostatecznie dojść do niego, jeśli trzeba"

Zanim jednak dokonane będą jakiekolwiek decyzje, wszyscy czekają na rozporządzenia od NSAC – śledztwo w sprawie zamieszek po UFC 229 jest nadal w toku. Rozwiązanie ma nastąpić w grudniu, kiedy zawieszenia zawodników i kary finansowe mają być ustalone i nanienione na osoby mające udział w zamieszkach. Na chwilę obecną zarówno Nurmagomedov jak i McGregor są w zawieszeniu.

Więcej o: