MMA. Scott Askham zawalczy poza KSW

Scott Askham (17-4), pretendent do pasa wagi średniej KSW, Scott Askham, zawalczy w grudniu dla organizacji RCC - poinformował Aleksij Safonow, rosyjski dziennikarz.

Safonow już kilkukrotnie dowodził, że ma sprawdzone informacje. To między innymi on donosił jako pierwszy o powrocie Nikity Krylowa do UFC. W poniedziałek Rosjanin poinformował o ciekawym zestawieniu, które szykowane jest na kolejną galę RCC. 15 grudnia odbędzie się gala RCC 5 w Jekaterynburgu. Askham ma zmierzyć się z rosyjskim weteranem Aleksandrem Szlemenko (57-12, 1 N/C).

Scott Askham związany jest kontraktem z organizacją KSW. Na gali KSW 42 pokonał Michała Materlę, a następnie podczas gali w Londynie (KSW 45) wygrał z Marcinem Wójcikiem. Ta druga walka, która odbyła się w ramach turnieju wagi średniej, zapewniła Anglikowi szansę na bój o pas. Co ciekawe, jego rywalem będzie Materla, a zatem zobaczymy starcie rewanżowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie panowie staną ponownie w okrągłej klatce, ale zapewne odbędzie się to w pierwszym kwartale 2019 roku.

Aleksander Szlemenko radzi sobie w ostatnim czasie dużo gorzej. Rywalizujący w klatkach M-1 Global i Bellatora Rosjanin przegrał trzy walki z rzędu.

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl