MMA. Chabib Nurmagomiedow ma plan. Chce odrzucić rewanż z Conorem McGregorem

Chabib Nurmagomiedow chce odrzucić propozycję rewanżu z Conorem McGregorem, zawalczyć z Tonym Fergusonem, po czym przejść na emeryturę - podaje MMAfighting.com.

Jak zdradził rosyjskiemu portalowi Sport Express Alex Nurmagomedov, wujek Khabiba, UFC już zdążyło zgłosić się do Orła z propozycją kolejnej walki, którą miałby być rewanż z Conorem McGregorem. Mimo, że Stanowa Komisja Sportowa Nevady prowadzi aktualnie postępowanie przeciwko obu bohaterom walki wieczoru UFC 229 za burdę, do jakiej doszło tuż po gali, organizacja najwyraźniej chce kuć żelazo, póki gorące.

Od razu zaoferowali mu 15 milionów, jeśli zgodzi się na rewanż.

powiedział Alex Nurmagomedov.

Ale Khabib powiedział „nie”. Niech Conor ustawi się w kolejce. Pozwólcie mu zawalczyć z innymi. Khabib chce walczyć z Fergusonem, a potem zakończyć karierę.
dodał.

Walkę z Tonym Fergusonem planowaliśmy już wcześniej, ale dojdzie do niej tylko, jeśli Khabib pozostanie w UFC. Wiele organizacji z dużą kiesą oferuje mu kontrakt: Bellator, Akhmat, Fight Night. Jesli jednak Khabib pozostanie w UFC, to w kwietniu lub maju odbędzie się walka z Fergusonem.


przyznał Alex, nawiązując do gróźb Khabiba wystosowanych niedawno wobec aktualnego pracodawcy. Nurmagomedov stwierdził, że zwolnienie zamieszanych w burdę członków jego narożnika z kontraktu UFC będzie równoznaczne z utratą przez organizację jego samego.

Wujek "Dagestańskiego Orła" dodał również, że zawodnik nie ma zamiaru walczyć za kwoty poniżej 5 milionów dolarów. Podobno Bellator zadeklarował już, że jest w stanie wygospodarować kwotę, jakiej zażyczy sobie mistrz.

Pojawiają się głosy, że być może wywiad Alexa dla Sport Express jest opatrzony na to, aby wywrzeć odpowiednią presję na UFC. Khabib oczekuje przede wszystkim, że organizacja nie zwolni jego kolegów z powodu udziału w awanturze i zacznie traktować obie strony konfliktu na równi.

MMA. Chabib Nurmagodemow - Conor McGregor. Menedżer Chabiba: McGregor to męska dz....

Chabib Nurmagomiedow odejdzie z UFC? Dana White: Nie ma takiego ryzyka

Więcej o MMA na InTheCage.pl >>

Więcej o: