Chabib Nurmagomiedow odejdzie z UFC? Dana White: Nie ma takiego ryzyka

W krótkim wywiadzie dla TMZ Sports Dana White zbagatelizował sytuację pomiędzy UFC a Khabibem Nurmagomedovem. Dla przypomnienia Dagestańczyk zagroził, że odejdzie z UFC, jeśli włodarze zdecydują się zwolnić jego kolegę z klubu - Zubaira Tukhugova. Według Dany White'a jest to problem nieaktualny, z zeszłego tygodnia, który został wyjaśniony.

Co prawda White nie brzmiał zbyt przekonywująco, ale powtarzał to w rozmowie z reporterem TMZ kilkukrotnie:

Między nami a Khabibem jest ok. Wszystkie media wciąż podkręcają sprawę. Ale to było tydzień temu! Tydzień temu! Przez tydzień w biznesie może wydarzyć się naprawdę dużo.

Dana White zapytany o ponowne starcie McGregora z Nurmagomedovem powiedział:

Walka dopiero co się odbyła i wciąż rozwiązujemy sprawę z Komisją Stanową (NSAC). W tym momencie skupiamy się nad innymi zestawieniami, dopóki nie rozwiążemy tej sytuacji.

Po UFC 229 komisja stanowa zablokowała 2 miliony dolarów wypłaty dla Khabiba, a policja miasta Las Vegas na krótko zatrzymała Zubairę i dwóch innych członków ekipy Dagestańczyka. Sprawa dotyczy również samego McGregora. Komisja ustala obecnie rolę, jaką każdy z uczestników odegrał w bójce po walce wieczoru.

Naciskany Dana White skrytykował postawę Dagestańczyka po walce. Jednak cały czas podkreślał, że wszystko będzie miało pozytywne zakończenie.

Wszystko jest ok. Najwyraźniej Khabib był zły i podpalił się po walce. Ale wszystko będzie dobrze. (…) Faceci są bardzo emocjonalni. I dla Khabiba była to bardzo emocjonalna walka. Ale w ostatecznym rozrachunku Khabib jest świetnym człowiekiem, a my zawsze mieliśmy z nim dobre relacje.


Jeszcze w ostatni piątek, podczas wywiadu dla rosyjskiej telewizji państwowej Dagestańczyk oskarżał UFC o zaaranżowanie kwietniowej sytuacji w Brooklynie, kiedy to przed UFC 223 ekipa McGregora zaatakowała autokar z zawodnikami, raniąc kilka osób i zaostrzając spór między nim, a obozem Nurmagomedova.

Dana White wydaje się tymczasem zdeterminowany, aby wygaszać napięcia na linii UFC – Khabib i nie dopuszczać do ich eskalacji w mediach.

MMA. Chabib Nurmagodemow - Conor McGregor. Menedżer Chabiba: McGregor to męska dz....

MMA. Chabib Nurmagomiedow plan. Chce odrzucić rewanż z Conorem McGregorem

Więcej o MMA na InTheCage.pl >>

Więcej o: