Duże zmiany w rankingach UFC: drastyczny spadek McGregora, Chabib na podium

Miniona gala w Las Vegas zaowocowała kilkoma znaczącymi zmianami w rankingach zawodników UFC. Conor McGregor zaliczył drastyczny spadek, za to Chabib Nurmagomiedow awansował na podium.

Dominick Reyes (10-0), który zdominował na dystansie trzech rund Ovince’a St. Preux, awansował aż o 6 oczek w górę i zajmuje obecnie 6. pozycję w rankingu wagi półciężkiej UFC. W górę wagi muszej mężczyzn o trzy szczeble przesunął się Jussier Formiga (22-5), który na UFC 229 pokonał Sergio Pettisa. Awans zaliczyła także Michelle Waterson, która dzięki wygranej z faworyzowaną Felice Herrig, przeskoczyła o jedną pozycję i ulokowała się obecnie na 7. miejscu rankingu wagi słomkowej kobiet.

W wadze lekkiej mężczyzn Conor McGregor (21-4) spadł na drugą pozycję, a jego miejsce pierwszego pretendenta zajął zwycięski na UFC 229 Tony Ferguson (24-3). Ta zmiana jest niemalże kosmetyczna, bo Irlandczyk nadal pozostaje na pudle.

UFCUFC UFC

Dużo bardziej drastyczny spadek zaliczył natomiast Conor McGregor po przegranej z Chabibem Nurmagomiedowem (27-0) w rankingu pound for pound organizacji, bo z pozycji drugiej aż na ósmą. Miejsce Irlandczyka zajął natomiast jego pogromca, "Dagestański Orzeł".

UFCUFC UFC

Tymi słowami Dillon Danis sprowokował Chabiba do bójki na UFC 229: "Ty pier*olony.."

McGregor - Nurmagomiedow. Irlandczyk faulował rywala, a sędzia nie reagował [WIDEO]