UFC. Conor McGregor zawieszony

Ze względów zdrowotnych UFC zawiesiło Conora McGregora. Irlandczyk ma teraz miesiąc na odpoczynek i dopiero po tym czasie będzie mógł negocjować kolejny kontrakr - informuje portal mirror.co.uk.

W nocy z soboty na niedzielę Chabib Nurmagomiedow pokonał McGregora w czwartej rundzie przez duszenie zza pleców i obronił pas wagi lekkiej UFC. Zawodnik pochodzący z Dagestanu przeważał niemal przez cały pojedynek. Niemal, bo tylko w trzeciej rundzie Irlandczyk otrzymał od sędziów więcej punktów niż Nurmagomiedow i co ciekawe, była to pierwsza runda w karierze przegrana przez mistrza.

McGregor miał duże problemy z agresywnym stylem przeciwnika i co jakiś czas faulował go używając nielegalnych technik, ale sędzia nie reagował. Po walce Irlandczyk był jednak wyraźnie obity i dlatego przez najbliższy miesiąc nie może negocjować nowego kontraktu z UFC. Amerykańska federacja ze względów zdrowotnych nakazuje mu miesiąc odpoczynku.

Zawieszenie wiele nie zmienia, bo i tak McGregora w oktagonie zobaczymy najwcześniej za kilka miesięcy. Irlandczyk domaga się rewanżu z reprezentantem Dagestanu, ale UFC jeszcze nie podjęło decyzji o ich kolejnej walce.

***

UFC 229. Khabib Nurmagomedow - Conor McGregor. Pierwsze słowa McGregora po porażce

UFC 229: najlepsze akcje z walki Khabib Nurmagomedow vs. Conor McGregor [WIDEO]

Więcej o: