UFC 229. Michelle Waterson pokonuje Felice Herrig na pełnym dystansie

W pojedynku otwierającym kartę główną Michelle Waterson okazała się być lepsza od Felice Herrig. Sędziowie punktowali kolejno: (30-26, 29-28, 30-27).

„Lil Bulldog” od razu ruszyła na rywalkę, wywierając presję. Waterson próbowała ostrożnie punktować frontalnymi kopnięciami. Spokojnie hasała wokół Herrig, obijając przeciwniczkę prostymi ciosami. Felice stwierdziła, że trzeba coś zmienić i zdecydowanie rzuciła się na Michelle z kombinacją ciosów.  Od razu dociskając do siatki. Klincz wydawał się na korzyść  byłem rywalki Karoliny Kowalkiewicz. Klinczerskie szachy zakończyły otwierającą rundę.

Mało czasu zajęło, aby po minutowej przerwie panie znowu spięły się w klincz. Felice Herrig przeważała siłowo. Niezbyt aktywna zawodniczka w formie kontry na próbę obalenia została sprowadzona do parteru. Waterson szukała obejścia pozycji. Bezpiecznie kontrolowała sytuację i nie wpadała w żadną technikę kończącą.

Felice Herrig błyskawicznie docisnęła rywalkę do siatki, ale bez żadnej korzyści. Stójkowo prowadząca Waterson została obalona. Mimo to z pleców strasznie karciła przeciwniczkę przy użyciu łokci. Po powrocie do domyślnej płaszczyzny, „Karate Hottie” dalej punktowała rywalkę. „Lil Buldog” chciała doprowadzać do klinczy, jednak nawet, gdy jej się to udało, nie wykorzystywała tego w pełni.

Sędziowie punktowali to starcie następująco (30-26, 29-28, 30-27).

UFC 229. Derrick Lewis wraca zza światów i nokautuje Volkova na sekundy przed końcem walki [WIDEO]