Sport.pl

MMA. Popek schudł 14 kg do walki

Erko Jun (1-0) zmierzy się z Pawłem "Popkiem" Mikołajuwem (3-3) podczas gali KSW 45, która odbędzie się 6 października na hali Wembley w Londynie. Raper twierdzi, że ciężko trenuje do tego pojedynku i schudł już 14 kilogramów. Relację z KSW będziecie mogli śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Jun będzie rywalem Popka, który ostatni raz walczył w grudniu 2017 roku, kiedy niespodziewanie przegrał z debiutantem 45-letnim Tomaszem Oświecińskim. Raper zapewnia, że tym razem bardzo poważnie potraktował treningi i trenuje dwa razy dziennie.

- Jestem dobrej myśli, schudłem 14 kg i na pewno nie będę "pływał" w klatce tak, jak ostatnio. Nie ukrywam jednak, że nie chciałbym, żeby ta walka wyszła poza 1. rundę. Będę chciał go ustrzelić, ale wiem też, że nie mogę się "podpalać" - mówi Mikołajuw w "Super Expressie".

Kim jest rywal Popka?

Erko Jun to 28-letni kulturysta, trener personalny oraz model. Bośniak w czerwcu uznał, że spróbuje swoich sił także w MMA. W debiucie pokonał Oświecińskiego (1-1). 45-letni aktor (znany z filmów Patryka Vegi, takich jak "Pitbull" i "Botoks") został znokautowany przez Juna już w pierwszej rundzie. Walka trwała zaledwie 2 minuty i 22 sekundy. Więcej przeczytasz TU.

Limit wagowy ich walki to 120 kg. W grudniu Popek podczas walki z Oświecińskim ważył aż 115 kg. Teraz ma ważyć znacznie mnie. Ceremonia ważenia przed KSW 45 już w piątek.

Więcej o: