FEN. Edilson Teixeira rywalem Krzysztofa Klaczka

Edilson Teixeira (26-14-2, 14 KO, 7 SUB) będzie rywalem Krzysztofa Klaczka (11-5, 3 KO, 3 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 22 w Poznaniu. Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii piórkowej. A rywalem Łukasza Radosza będzie Mateusz Kubiszyn.

Teixeira to 32-letni zawodnik urodzony w Feira de Santana w stanie Bahia. W swoim dorobku ma 26 zwycięstw, z czego 21 odniósł przed czasem, na co składa się 14 KO/TKO oraz 7 poddań. Brazylijczyk większość pojedynków stoczył u siebie w ojczyźnie. Z ostatnich 10 walkach wygrał 7, a swoje ostatnie wyjście do klatki wspomina bardzo miło, gdyż już w 1. rundzie pokonał przed czasem Rogerio Lino da Silvę. Wcześniej w podobny sposób rozprawił się z Alissonem Silvą da Cruzem, Richardem Godoyem i Valto Carvalho Ribeiro. Występ podczas gali FEN 22 w Poznaniu będzie jego debiutem pod szyldem federacji.

29-letni Klaczek na zawodowstwo przeszedł w 2011 roku i w swoim debiucie po dwóch rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Marka Sikorę. W latach 2012-2014 miał znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. Podchodzący z Konina zawodnik znakomicie rozpoczął 2018 rok, bo od zwycięstwa w styczniu z Belgiem Sameerem Alekozaim, który do tej konfrontacji przystępował po pięciu wygranych pojedynkach. Pełnego dystansu z Klaczkiem w klatce nie wytrzymało sześciu zawodników, z czego trzech z nich nowy nabytek FEN skończył przez nokaut. O sile jego ciosów przekonali się Filip Macek, Ales Jezisek i Saulius Bucius.

Mateusz Kubiszyn (3-2) będzie rywalem Łukasza Radosza (5-1) 

Kubiszyn to 27-latek pochodzący z Lubaszowa. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od karate tradycyjnego. Od 2011 roku związany jest z kickboxingiem. W 2016 roku na międzynarodowym turnieju WAKO "Slovak Open 2016" na Słowacji zajął pierwsze miejsce. Rok wcześniej został mistrzem świata podczas zawodów WAKO full contact w Dublinie. W tym samym roku w Oslo Kubiszyn zdobył Puchar Europy "Scandinavian Open". Ponadto zawodnik z Lubaszowa jest wielokrotnym mistrzem Polski w formule full contact.

Mateusz Kubiszyn jest na co dzień zawodnikiem zrzeszonym w DSF Kickboxing Challenge i jego występ na gali FEN 22 będzie początkiem współpracy pomiędzy federacjami w zakresie wymiany zawodników walczących w formule K-1.

Radosz mimo 25 lat może pochwalić się już wieloma sukcesami na swoim koncie. W maju 2018 roku został mistrzem świata boksie tajskim IFMA - International Federation of muay thai Amateur w klasie A. Podczas zawodów, które odbyły się w Meksyku, na jego drodze stanęli rywale z Niemiec, Turcji i Rosji, ale wszystkie te pojedynki Polak wygrał. Sukces w Ameryce Południowej jest dopiero drugim w tych zawodach odniesionym przez naszego reprezentanta . Ten sam tytuł w 2012 roku zdobyła Joanna Jędrzejczyk. Radosz to ponadto mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski oraz srebrny medalista igrzysk sportów nieolimpijskich - The World Games.

- To będzie perełka na karcie walk gali FEN 22 w Poznaniu. Zawodnicy są w podobnym wieku, mają podobne doświadczenie jeżeli chodzi o stoczone pojedynki, do tego święcili już sporo sukcesów w swoich karierach i zaznaczyli obecność na światowych ringach. Dwóch debiutantów, którzy marzą o tym, by w przyszłości zmierzyć się z Radosławem Paczuskim w pojedynku mistrzowskim - powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 22:
Damian Grabowski VS Jose Rodrigo Guelke -120 kg
Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk -77 kg
Kamil Łebkowski VS Łukasz Demczur -66 kg
Krzysztof Klaczek VS Edilson Teixeira -66 kg
Łukasz Radosz VS Mateusz Kubiszyn -85 kg K-1
Dawid Pasternak VS Rafał Statkiewicz -61 kg