MMA. Hitowa walka potwierdzona! Khabib Nurmagomedov kontra Conor McGregor na UFC 229

O tej walce mówiło się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz UFC potwierdziło starcie Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem na październikowej gali UFC 229.

W 2016 roku Irlandczyk był na topie. Posiadał pasy wagi piórkowej i lekkiej. Wydawało mu się, że już w MMA osiągnął wszystko, więc zdecydował się na debiut bokserski. Choć przegrał z Floydem Mayweatherem Jr., to wytrwał aż dziesięć rund i zarobił około 75 milionów dolarów, czyli znacznie więcej niż zgarniał za walki w oktagonie.

UFC nie spodobało się, że McGregor przestał walczyć, więc amerykańska organizacja pozbawiła go dwóch pasów, a nowym mistrzem dywizji lekkiej został Nurmagomedov. 29-latek z Dagestanu ma na swoim koncie aż 26 walk, wszystkie wygrał! 

Wydaje się, że to on będzie faworytem w starciu z McGregorem, który wygrał 21 walk, ale trzy razy przegrał, a ostatni raz w oktagonie był dwa lata temu. A w międzyczasie miał kłopoty z policją. Walka zaplanowana jest na 6 października w Las Vegas.

Bartek Stachura, założyciel portalu lowking.pl oraz ekspert od MMA, stawia na Khabiba.

***

Conor McGregor złapany przez policję! Irlandczyk trafił na komisariat!

Conor McGregor sprawił niespodziankę i w pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr. dotrwał aż do dziesiątej rundy, kiedy sędzia przerwał pojedynek. Mało kto się spodziewał, że topowy zawodnik MMA na świecie w swoim bokserskim debiucie sprawi aż tyle problemów Floydowi. Więcej o tej walce przeczytasz TU.

Więcej o: