MMA. Damian Janikowski kontra Michał Materla. Hitowa walka już na KSW 45!

Damian Janikowski (3-0), czyli wschodząca gwiazda polskiego MMA, zmierzy się z Michałem Materlą (26-6), jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Walka odbędzie się 6 października podczas londyńskiej gali KSW 45, gdzie zobaczymy też kilka innych bardzo ciekawych starć.

29-letni Damian Janikowski to były zapaśnik i żołnierz, a obecnie zawodnik MMA. W 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobył brąz, a teraz planuje podbić federację KSW. Na swoim koncie ma już trzy wygrane walki.
- Każda kolejna walka jest coraz większym wyzwaniem. Nie mam taryfy ulgowej w KSW, ale wcale jej nie potrzebuję - mówił nam Janikowski.

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski (właściciele organizacji) podzielają jego opinię. Nowym rywalem byłego zapaśnika został Michał Materla, gwiazda KSW. Ich pojedynek będzie półfinałem mini turnieju o pas wagi średniej (do 84 kg). W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Scott Ashkam (16-4), czyli niedawny pogromca Materli, oraz Michał Wójcik (11-5), który żegna się z dywizją półciężką i poszuka szczęścia w niższej kategorii.

Obie walki odbędą się 6 października podczas KSW 45. Na kolejnej gali zwycięzcy eliminatorów powalczą o pas. Do tej pory mistrzem tej kategorii był Mamed Chalidow (34-5), ale Czeczen z polskim paszportem zdecydował się na walki w kategorii półciężkiej. 38-latek ma coraz większe trudności ze zbijaniem wagi, ale przede wszystkim marzy o rewanżu z Tomaszem Narkunem za porażkę z marca.

Podczas gali na Wembley zobaczymy także Popka Monstera (3-3), ale jego przeciwnik nie jest jeszcze znany. Prawdopodobnie będzie to zawodnik z Anglii.

Wielki rewanż

W pierwszej obronie pasa kategorii półśredniej Dricus du Plesiss (12-1) zmierzy się z Roberto Soldiciem (13-3), który będzie chciał zrewanżować się aktualnemu czempionowi za porażkę z gali KSW 43.

Bedorf powróci na tron?

Karol Bedorf (15-3) postara się odzyskać pas wagi ciężkiej, ale wpierw będzie musiał pokonać Philipa de Friesa (15-6). Na KSW 43 Brytyjczyk niespodziewanie znokautował Michała Andryszaka (20-7). Bedorf ostatni raz w klatce walczył w czerwcu, kiedy wygrał z Mariuszem Pudzianowskim.

W Londynie zadebiutuje w KSW także Akop Szostak (3-2), do niedawna zawodnik federacji FEN.

Rewolucyjna zmiana w KSW! Martin Lewandowski, właściciel federacji: Planujemy wprowadzić badania antydopingowe

Więcej o: