UFC. Błachowicz z bonusem za najlepszą walkę wieczoru!

UFC przyznało dodatkowe bonusy w wysokości 50 tys. dolarów za galę UFC Fight Night 127 w Londynie. Najlepszą walką gali uznano starcie Jana Błchowicza z Jimi Manuwą, w którym Polak odniósł bardzo ważne zwycięstwo

Brytyjskie media informują, że Polak za walkę z Jimim Manuwą zarobił około 45 tysiecy dolarów. Do tej kwoty należy doliczyć taką samą stawkę za zwycięstwo w oktagonie. Dodatkowo Polak zgarnął bonus wynoszący 5 tysięcy euro od firmy Reebok.

UFC poinformowało również, że pojedynek Jana Błachowicza z Jimi Manuwą, był zdecydowanie najlepszym starciem wieczoru. Dzięki temu polski wojownik zarobił dodatkowe 50 tysięcy dolarów. 

W sumie Polak zarobił około 145 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje niemal pół miliona złotych.

Kapitalny występ Błachowicza

Dla Polaka (22-7) była to szansa na rewanż za walkę, która odbyła się 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie. Dla Błachowicza była to wtedy druga walka w UFC, nasz zawodnik przegrał ją jednogłośną decyzją sędziów.

Tym razem Polak okazał się jednak lepszy i było to najważniejsze zwycięstwo w jego  karierze w federacji UFC. Wygrana z faworyzowanym Manuwą spowoduje, że Błachowicz znajdzie się czołówce kategorii półciężkiej.