Wojownicy - niezwykła wystawa fotografii zawodników MMA

Tam, gdzie subtelna sztuka fotografii łączy się z piekielnym wysiłkiem sportowców, tam musi narodzić się coś niezwykłego! Zapraszamy na wyjątkową wystawę poświęconą szczecińskim zawodnikom MMA, której inauguracja odbędzie się 24 lutego.

Klimatyczne zdjęcia autorstwa Roberta Jachima i Marcina Haczyka ozdobią ściany Starej Rzeźni w Szczecinie już 24 lutego. Wystawa „Wojownicy”  to reportaż z przygotowań do walk w formule MMA zawodników Berserkers Team Szczecin. Zobaczymy, jak w obiektywie artystów wyglądają ciężkie treningi i sparingi, emocje towarzyszące wojownikom, ich sportowa złość, przyjaźń i rywalizacja.

Wśród bohaterów uwiecznionych na fotografiach, jakie można będzie oglądać podczas wystawy, zobaczymy m.in. Piotra Bagińskiego, Michała Fijałkę, Tomasza Narkuna, Gracjana Szadzińskiego, Wojciecha Janusza, Mateusza Rębeckiego, Tomasza Romanowskiego, Konrada Klimka.

Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy, to efekt półrocznego fotografowania. W tych zdjęciach każdy z nas zapewne odnajdzie nutkę różnorakich wrażeń, jakie starali się oddać autorzy, zafascynowani wysiłkiem i poświęceniem zawodników klubu Berserkers Team Szczecin. Jachimowi i Haczykowi udało się zakląć w obrazach wizerunek wojownika, dynamikę akcji, ruchu. Jest w tym historia, są emocje, pojawiają się także elementy zaskoczenia.

Jest w tej wystawie jeszcze jeden niesamowity element: zdjęcia nie są już tylko celem samym w sobie, lecz środkiem w szczytnej sprawie. Twórcy wystawy, wraz ze Stowarzyszeniem Progressum, przy akompaniamencie grupy fantastycznych osób, działających zupełnie bezinteresownie, chcą jednocześnie pomóc jednemu z utytułowanych polskich sportowców, zawodowemu pięściarzowi, Mariuszowi Cendrowskiemu. Marusz uległ wypadkowi samochodowemu, jest sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim i zmaga się z długą i żmudną rehabilitacją.

Przypomnijmy, że Cendrowski jest sześciokrotnym Mistrzem Polski Seniorów (1997 do 2002), trzykrotnym triumfatorem turnieju im. Feliksa „Papy” Stamma, Młodzieżowym Mistrzem Polski i Mistrzem Polski Juniorów, wielokrotnym uczestnikiem, finalistą i zwycięzcą imprez międzynarodowych. Niezwyciężony w boksie amatorskim przez 5 lat z rzędu. W Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000) startował w wadze lekkopółśredniej.

Organizator przygotował zdjęcia z autografami Szczecińskich Berserkerów na aukcję charytatywną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Mariusza. Aukcja odbędzie się podczas wernisażu, 24 lutego.

Dla fanów MMA przygotowano także niespodziankę: na wernisażu będzie można spotkać i porozmawiać z bohaterami tej wystawy, zawodnikami Berserkers Team Szczecin.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/142090616464295/