Liga KSW, czyli seria mniejszych gal w telewizji Polsat czy w internecie? [SZCZEGÓŁY PROJEKTU]

O potrzebie organizacji większej liczby gal w roku przez KSW mówi się od dawna. Oczekują tego nie tylko fani, ale też zakontraktowani przez polskiego giganta zawodnicy. KSW ma pomysł na wypełnienie tych potrzeb rynku.

Pięć dużych gal, czyli cztery w kraju i jedna zagraniczna, to jest plan organizacji KSW na ten rok. - Naprawdę bardzo się staramy, żeby w tym roku zrobić te pięć dużych gal, natomiast co do tych mniejszych gal, to jest to projekt, który przypisany jest telewizji - mówi Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji KSW.

Lewandowski potwierdził, że już od dłuższego czasu trwają rozmowy z partnerem telewizyjnym KSW, czyli stacją Polsat, na temat organizacji tych mniejszych gal, które roboczo nazwano Ligą KSW. Według Lewandowskiego miałyby to być dwa sezony składające się z sześciu odcinków każdy.

- Plan wstępny był taki, żeby to były dwa sezony. Każdy sezon to sześć odcinków, ja to tak nazywam, ale to będą gale, które miałyby być z tygodnia na tydzień. Czyli sześć gal w sześć tygodni - wyjaśnia.

Pierwszy sezon miałby się odbyć na wiosnę, drugi w okresie jesień – zima tego roku. Aby jednak dopiąć ten plan potrzebna jest deklaracja Polsatu, z którym rozmowy trwają, a których z pewnością nie ułatwiają wielkie wydarzenia sportowe 2018 roku. Póki co, Polsat nie mówi "nie", ale też KSW nie otrzymało finalnej deklaracji, czy uda się rozpocząć ten projekt.

Lewandowski przyznał natomiast, że wraz ze wspólnikiem, Maciejem Kawulskim, rozważają również opcję emisji Ligii KSW w internecie, za pośrednictwem KSW.tv. Fani mogliby wykupić dostęp do transmisji na takich samych zasadach, jak to jest w przypadku regularnych gal w PPV, oczywiście za niższą cenę.

Argumentem przemawiającym za wstrzymaniem się z tematem i poczekaniem na Polsat jest prestiż projektu, jego zasięg i możliwości, jakie telewizja daje pod kątem zarobków potencjalnych sponsorów.

Liga KSW z założenia ma być szansą dla nowych zawodników, z mniejszym doświadczeniem i potencjałem medialnym. Seria miałaby pomóc im w zdobywaniu publiki, a organizacji w wyborze kolejnych bohaterów "standardowych" dużych gal.

Na chwilę obecną projekt pozostaje w fazie budżetowania. Lewandowski zapewnia tymczasem, iż w pierwszej połowie 2018 roku odbędą się trzy gale: 3 marca w Łodzi, gala tuż przez sezonem letnim (czerwiec, według słów Mariusza Pudzianowskiego) oraz jeszcze jedna, której terminu Martin nie przybliżył.

Pierwsza część wywiadu ze współwłaścicielem KSW, w której mowa jest o wielu innych ciekawych kwestiach dostępna poniżej:

 
Więcej o: