KSW 40. Mariusz Pudzianowski pokazał wielki charakter! Piekielna walka Polaka [WIDEO]

W trzeciej rundzie Pudzianowski miał wielkie problemy. Dostał kilka potężnych ciosów. Rywal nie tylko podbił mu oko, ale był bardzo blisko zakończenia walki przed czasem. Pudzianowski pokazał wielki charakter i wygrał walkę na KSW 40 z Jay'em Silvą.

Mariusz Pudzianowski mógł być w niekomfortowej sytuacji przed swoją walką w KSW 40. Od miesięcy przygotowywał się do starcia z Jamesem McSweeney'em. Anglik miał jednak problemy zdrowotne. Podczas jednej z ostatnich walk doznał mikro wstrząsów. Miał bóle głowy i inne dolegliwości. Ogłosił już nawet zakończenie kariery, ale zdecydował się wrócić do oktagonu.

Irlandzka organizacja nadzorująca walki SafeMMA nie dopuściła go jednak do rywalizacji. KSW musiało zatem sięgnąć po Jay’a Silvę, którego przezornie wcześniej sprowadzono do Dublina. Amerykanin niedawno walczył jeszcze w kategorii średniej. W ostatnim czasie jednak mocno się rozrósł i teraz wniósł na wagę 103 kg.

W pierwszej rundzie Pudzianowski zaczął rozbijać rywala. Kilka ciosów Polaka naruszyło Jay’a Silvę, ale momentami Amerykanin kpił sobie z ataków "Pudziana". Szczególnie w parterze, kiedy Polak próbował założyć duszenie. Silva śmiał się i wykładał w klatce jak na plaży.

W drugiej rundzie walka również toczyła się w parterze. Mariusz Pudzianowski był zdecydowanie bardziej aktywny od rywala. Brakowało jednak konkretów. Jedno obalenie i tyle.

W trzeciej rundzie Pudzianowski miał wielkie problemy. Dostał kilka potężnych ciosów. Rywal nie tylko podbił mu oko, ale był bardzo blisko zakończenia walki przed czasem. Pudzianowski pokazał wielki charakter, wyszedł z opresji i do końca próbował zniszczyć przeciwnika.

O werdykcie zadecydowali sędziowie. Niejednogłośną decyzją zwyciężył Mariusz "Pudzian" Pudzianowski. Pierwszy z sędziów punktował 29 -28 dla Pudzianowskiego, drugi nie wskazał zwycięzcy i wypunktował remis 28-28, a trzeci dał zwycięstwo Polakowi 29-28.

Po walce Mariusz Pudzianowski był tak wyczerpany, że nie był w stanie udzielić wywiadu.

Więcej o: