UFC Gdańsk. Świetna forma Kowalkiewicz. Kibole Lechii zakłócili ważenie [WYNIKI WAŻENIA]

- Nie ma słowa porażka - mówiła nam Karolina Kowalkiewicz przed walką z Jodie Esquibel. Polka była bardzo pewna siebie podczas oficjalnego ważenia przed galą UFC w Gdańsku. Na scenę z kolei nie wyszedł Adam Wieczorek. Powód? Kibole Lechii Gdańsk.

Wszyscy Polscy zawodnicy walczący na UFC w Gdańsku nie mieli problemu z limitami wagowymi. Oczy kibiców były zwrócone na Karolinę Kowalkiewicz, która już kilka dni temu zachwyciła fanów swoją formą publikując zdjęcie w mediach społecznościowych.

Kowalkiewicz chce się odbić

- Czuję się rewelacyjnie. Już nie mogę się doczekać walki. Widzisz, że aż promieniuje uśmiechem. Przygotowałam się do walki świetnie – mówi nam Karolina Kowalkiewicz. Czołowa zawodniczka MMA w wadze słomkowej koniecznie chce poprawić swój rekord zwycięstwem. Dwie ostatnie walki – o mistrzowski pas z Joanną Jędrzejczyk i Claudią Gadelhą – przegrała.

Polka nie rozpamiętuje jednak porażek. – W moim słowniku nie ma słowa porażka. Porażką byłoby, gdybyśmy nie robili tego, co kochamy. Zdobyłam tylko nieprzyjemne doświadczenia. Nie przewiduję innego scenariusza niż moje zwycięstwo – wyjaśnia Kowalkiewicz.

Kowalkiewicz tradycyjnie na scenę weszła z polską flagą, z jej twarzy nie schodził uśmiech.

 

Kibole zablokowali Wieczorka

Na scenie podczas oficjalnego ważenia nie pojawił się debiutujący w UFC Adam Wieczorek, który w Gdańsku zmierzy się z Anthonym Hamiltonem. Wszystko wskazuje na to, że Polak nie wziął udziału w ceremonii z powodu bezpieczeństwa. Zawodnik pochodzący z Chorzowa miał otrzymać groźby od kiboli Lechii Gdańsk, którzy w licznym gronie zasiedli na trybunach, skandując nazwę swojego klubu. Nie od dziś wiadomo, że kibice z obu miast nie przepadają za sobą.

Pojedynek jednak nie jest zagrożony. Obaj zawodnicy zmieścili się w limicie wagowym i są przygotowani do sobotniego starcia.

Jedynym zawodnikiem, który nie zdołał zbić odpowiedniej ilości kilogramów jest Sam Alvey, który wszedł do walki jako zastępstwo.

Walką wieczoru w Gdańsku będzie pojedynek legendy UFC Donalda Ceerone z Darrenem Tillem.

Walka wieczoru:
170lbs: Donald Cerrone (170) vs. Darren Till (170)

Karta główna:
115lbs: Jodie Esquibel (114) vs. Karolina Kowalkiewicz (115)
205lbs: Jan Blachowicz (204) vs. Devin Clark (205)
185lbs: Oskar Piechota (185) vs. Jonathan Wilson (186)

Karta wstępna:
155lbs: Nasrat Haqparast (155) vs. Marcin Held (156)
255lbs: Anthony Hamilton (256) vs. Adam Wieczorek (233)
135lbs: Brian Kelleher (135) vs. Damian Stasiak (134)
185lbs: Sam Alvey (189)* vs. Ramazan Emeev (185)
145lbs: Andre Fili (145) vs. Artem Lobov (145)
170lbs: Warlley Alves (171) vs. Salim Touahri (171)
135lbs: Aspen Ladd (136) vs. Lina Lansberg (134)
145lbs: Felipe Arantes (145) vs. Josh Emmett (145)
* Sam Alvey straci 20% swojej wypłaty

Partnerem wyjazdu do Gdańska jest firma Reebok

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.