KSW 40. Nie ma zagrożenia pojedynku McSweeney-Pudzianowski. Komisja dopuści Anglika do walki

Jak dowiedział się Sport.pl James McSweeney na pewno zmierzy się na KSW 40 z Mariuszem Pudzianowskim. Walka w Dublinie była zagrożona. Komisja nadzorującą walki w Irlandii wcześniej kwestionowała wyniki badań Anglika.

- Dementujemy jakiekolwiek plotki, że walka main eventowa miałaby być zmieniona na jakąkolwiek inną – oświadczył Sport.pl Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW.

Oznacza to, że tym razem nie ma już żadnych wątpliwości SafeMMA, dotyczących badań lekarskich tego zawodnika. Wcześniej komisja pewne obiekcje miała.

Brytyjczyk po nokaucie ze strony Karola Bedorfa na KSW 34 doznał mikro wstrząsów. Miał bóle głowy. Jeden z lekarzy zdiagnozował u niego epilepsję. „The Hammer” w lutym ogłosił nawet zakończenie kariery.

Na wiosnę sprawy nieco się zmieniły. Jak twierdził, diagnoza nie była prawidłowa, a  jego stan zdrowia się poprawił i dlatego zgodził się na walkę podczas KSW 40.

Mimo to, do Dublina został wezwany nieco wcześniej. Wszystko by przejść dodatkowe testy. W czwartek w branżowych mediach pojawiły się informacje o tym, że pojedynek już odwołano, a na zastępstwo do walki z Pudzianowskim gotowy jest znany z występów w KSW, Jay Silva.

- Pobyt w Dublinie Jaya Silvy był typowo asekuracyjny, gdyby coś było nie tak – wyjaśnił nam Kawulski i dodał, że wszystko jest już pod kontrolą.

Impreza w Dublinie rozpocznie się w niedzielny wieczór. Oprócz Pudzianowskiego zobaczymy na niej też m.in Michała Materlę, Mateusza Gamrota, Ariane Lipski, Macieja Jewtuszenkę, Michała Fijałkę, Anzora Azhieva, Łukasza Chlewickiego i Konrada Iwanowskiego.

Zobacz wideo