Sport.pl

MMA. Znamy datę powrotu Mameda Khalidova

- Wciąż chcę walczyć, ale najprawdopodobniej wrócę dopiero w maju 2018 roku - powiedział Mamed Khalidov w rozmowie ze Sport.pl.

Po raz ostatni 37-letni Khalidov (34-4, 13 KO, 17 SUB) walczył w maju 2017 roku, kiedy podczas gali "KSW 39: Colosseum" na Stadionie Narodowym pokonał na punkty Borysa Mańkowskiego.

Po tym pojedynku zapowiedział, że rozważa zakończenie kariery, ale ostateczną decyzję podejmie dopiero we wrześniu. Kilka dni temu potwierdził, że wznowił treningi, ale więcej szczegółów nie zdradził.

- Wciąż chcę walczyć, ale najprawdopodobniej wrócę do klatki dopiero w maju 2018 roku. Na razie skupiam się tylko na treningach. Jeszcze nie wiem z jaką organizacją podpiszę kontrakt - powiedział Khalidov w rozmowie ze Sport.pl.

Po walce z Mańkowskim wygasła jego umowa z KSW, ale polska federacja wciąż chce być z nim związana.

- Do niedawna były trzy opcje: albo zakończy karierę, albo będzie zawodnikiem federacji KSW lub ACB [czeczeńska organizacja MMA – red.]. Teraz wyszliśmy z nową propozycją. Mamed jest historią KSW, naszą największą gwiazdą, a zarazem przyjacielem. Dlatego zrobiliśmy małe ustępstwo, aby równocześnie był zawodnikiem KSW i ACB. W Polsce walczyłby w KSW, a za granicą dla ACB. Mamed jest silnie związany ze swoją rodzimą organizacją, a my to rozumiemy. Liczę, że jego przyszłość wyjaśni się już niedługo - powiedział kilka tygodni temu Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW w rozmowie ze Sport.pl.

W czwartek dodał: - Wiosna 2018 roku jest jak najbardziej realna, ale wciąż nie podpisaliśmy z nim kontraktu. Nie chcemy na Mamedzie wywierać żadnej zbędnej presji. Mamy jednak nadzieje, że wciąż pozostanie zawodnikiem KSW - zakończył Lewandowski.

Najbliższa gala najlepszej polskiej federacji MMA odbędzie się 22 października w Dublinie.

Więcej o planach KSW przeczytacie TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (12)
MMA. Znamy datę powrotu Mameda Khalidova
Zaloguj się
 • arcy70

  Oceniono 1 raz 1

  Ciesze się że nie kończy kariery i będzie walczył ( dla jakiej federacji to drugorzędne ważne z kim) Ps.Szkoda mi ludzi zakompleksionych ,którzy umieją tylko obrażać - a może jakieś zdanie merytorycznie ? Nie ? A za trudne.

 • malepifko

  Oceniono 1 raz 1

  Facet ma 37 wiosen na karku, więc bajeczki, że będzie walczył jednocześnie dla KSW i ACB wkładam między bajki. Zwyczajnie nie te lata. Powrót maj 2018? Czyli kolejny rok z głowy.

 • piotrt707

  Oceniono 1 raz 1

  GW również promuje polsatowski show dla ubogich

 • zerozer52

  0

  Chyba "za kratki"?

 • piopon

  0

  Wracaj do klatki w Zoo, tam twoje miejsce jak i i pasjonatów przemocy i bicia się po mordach. To jest promocja wartości w szmatlawcu internetowym.

 • heliheli

  Oceniono 4 razy 0

  a moze islamista chalidow powinien pojechac do czeczenii z pasem szahida ? czas tych kozoj/ebow spiewajacych hymny ISIS z Polski usunac . Polska ich przyjela a oni jak to kozoj/eby , nie umieli tego docenic . Wiec niech nie robia teraz wielkich oczu ze zdziwienia .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX