KSW. Znamy datę walki Popka i Oświecińskiego

Kilka dni temu KSW oficjalnie potwierdziło, że dojdzie do hitowego freak fightu między dwoma gwiazdami showbiznesu. Raper Paweł "Popek Monster" Mikołajuw (3-2) spotka się w oktagonie z aktorem - Tomaszem "Strachem" Oświecińskim (0-0). Teraz wyszedł przeciek, kiedy mieliby walczyć.

To wciąż nie są oficjalne informację, ale bardzo prawdopodobne. Były mistrz wagi ciężkiej KSW Fernando Rodrigues Jr., zdradzil na swoim profilu na Facebooku, że wspomniana walka odbędzie się 23 grudnia. 30-letni Brazylijczyk, pokonany w ostatnim pojedynku przez Marcina Różalskiego, przekazał również słowa wsparcia dla Popka, nazwał go nawet „bratem od innej matki”

O tej samej dacie mówił również Popek, na jednym ze swoich filmików, które udostępnia w internecie.

Pierwsze spotkanie twarzą w twarz obu zawodników zaplanowano już 22 października w czasie gali KSW 40 w Dublinie.

Dla "Króla Albanii'' będzie to trzecia walka w KSW. W zeszłym roku przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, a w maju 2017 roku pokonał Roberta Burneikę. 

Natomiast Oświeciński to znany aktor (m.in z "Pitbulla"), który we wrześniu podpisał kontrakt  z największą organizacją MMA w naszym kraju. Oświeciński od dziesiątego roku życia trenował judo, a jego największym osiągnięciem był tytuł młodzieżowego mistrza.

Zakontraktowanie aktora-kulturysty spotkało się z dużą krytyką federacji KSW, ale Martin Lewandowski nie przejmuje się negatywnymi komentarzami.

- Jak walczył Marcin Najman, Przemysław Saleta, czy debiutował Pudzian, to też było dużo lamentu. Ale dzięki temu więcej się o nas mówi. Trafiamy do szerszych kręgów, niż tylko do ludzi z branży MMA. Naszym celem jest promocja MMA wśród wszystkich warstw społecznych i przedstawienie tego sportu, jako pełnoprawnej dyscypliny, która być może kiedyś zagości nawet na igrzyskach olimpijskich... bo takie prace już trwają - powiedział współwłaściciel KSW.

Więcej o planach KSW przeczytacie TUTAJ.

Więcej o: