FEN 19. Stopka zmierzy się z Kottasem!

Znamy ostatnie, dziesiąte zestawienie na gali Fight Exclusive Night 19 "Bitwa o Wrocław". W kategorii do 70 kilogramów w formule K-1 zmierzą się ze sobą Marcin Stopka (2-2) z Krzysztofem Kottasem (0-0).

Krzysztof Kottas to zawodnik trenujący w klubie UKS Gladius Trzebnica. Na zainteresowanie ze strony FEN zapracował sobie dzięki dobrej postawie na Summer Camp”. To tam wywalczył zawodowy kontrakt w Fight Exclusive Night, a Paweł Jóźwiak, czyli prezes federacji, wiąże z nim spore nadzieje. – Moim zdaniem to chłopak, który może sporo namieszać w swojej kategorii wagowej. Mamy mocnych zawodników w K-1, ale cały czas myślimy o kolejnych ciekawych postaciach, które pozwolą nam się rozwinąć. Kottas ma papiery na mistrza. Naprawdę, widziałem jego podejście do sportu – ma zadatki na wysokiej klasy wojownika – przyznał.

Marcin Stopka w jeszcze klatkoringu FEN zadebiutował podczas FEN 13 „Summer Edition” w Gdyni. W przeszłości miał już okazję bić się z bardzo mocnymi, utytułowanymi przeciwnikami. Co najważniejsze, potrafi z nimi wygrywać – w przeszłości sprawił niemałą sensację, pokonując na międzynarodowej gali FBF w Krynicy zawodowego mistrza świata Sandora Gronai z Węgier.


Stopka pochodzi z niewielkiej górskiej wsi Jaworki koło Szczawnicy, ale trenuje w klubie Fight House Nowy Sącz. Formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka, który swoim podopiecznym przekazuje wiedzę zdobytą m.in. w słynnym holenderskim klubie Mike’s Gym. Jaworczanin zaliczany jest do największych talentów swojego pokolenia, czego potwierdzeniem są m.in. dwa złote medale zdobyte w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 oraz brązowy medal wywalczony na Pucharze Polski K-1 w 2014 roku.

Poznaliśmy już zatem wszystkie zestawienia, które będziemy mieli przyjemność oglądać 14 października we Wrocławiu.

Pełna karta walk prezentuje się następująco:

77 kg K-1 – Wojciech Wierzbicki VS Paweł Biszczak

77 kg MMA – Bartłomiej „Ruby”Brzeziński – Gabriel Al.-Sulwi „Arab”

+95 kg K-1 – Nikolaj Falin VS Arkadiusz Wrzosek

77 kg MMA – Nassourdine Imavov VS Michał Michalski

65 kg K-1 – Marta Waliczek VS Róża Gumienna

84 kg MMA – Bartosz Leśko VS Paweł Brandys

56 kg MMA – Magdalena Rak VS Barbara Nalepka

70 kg K-1 Marcin Stopka VS Krzysztof Kottas

70 kg MMA – Patryk Nowak VS Mateusz Głąb

77 kg MMA – Tymoteusz Łopaczyk VS Adrian Błeszyński

Bilety na FEN 19 „Bitwa o Wrocław” dostępne są na stronie www.fen-mma.com/bilet.