Tomasz Adamek przymierzany do KSW! Obiecująca rozmowa z jego promotorem

Jak dowiedział się Sport.pl, trwają rozmowy dotyczące walki Tomasza Adamka w federacji KSW! Jeden ze współwłaścicieli największej w Polsce organizacji MMA, Maciej Kawulski przyznał, że jest już po spotkaniu w tej sprawie z promotorem boksera Mateuszem Borkiem.

Właściciele KSW oprócz przygotowań do 40. gali, która odbędzie się w Dublinie, wciąż szukają możliwości i zawodników, którzy bez cienia wątpliwości zelektryzowaliby fight cardy ich kolejnych imprez. Takim nazwiskiem na pewno jest były zawodowy mistrz świata w boksie organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej, czyli Tomasz Adamek. „Góral” w mieszanych sztukach walki to nie temat science fiction. Jak dowiedział się Sport.pl po pierwszym spotkaniu w tej sprawie, założyciele Konfrontacji Sztuk Walki są zadowoleni.

- Rozmawiałem na ten temat z jego promotorem, Mateuszem Borkiem. Powiedziałem wprost. Jeśli Adamek będzie chciał się spróbować w MMA, to u nas drzwi są dla niego otwarte. To jest świetny fighter, sportowiec z wielkim sercem do walki. Na pewno znajdziemy dla niego godnego przeciwnika,  który będzie chciał się z nim bić, w nieco innej scenerii niż bokserski ring – przyznał Sport.pl Maciej Kawulski.

Dodał, że nie była to luźna rozmowa, ale dyskusja nakreślająca to co mogłoby się wydarzać w najbliższej przyszłości.

- Ta rozmowa nie skończyła się na „dziękuje, nie jesteśmy zainteresowani” ale na „poczekajmy, pomyślmy, zróbmy coś”. Liczę zatem na wyczucie Mateusza Borka i jego timing oraz umiejętności promotorskie, a także na jego zrozumienie rynku telewizyjnego – powiedział nam Kawulski.

KSW w ostatnim czasie na bokserskie ringi spogląda z większym zainteresowaniem. Martin Lewandowski na temat występów w KSW rozmawiał w wakacje z Arturem Szpilką. Pięściarz na razie chce jeszcze pokazać się między linami, ale nie zamyka sobie możliwości walczenia w MMA Adamek jest zatem kolejnym pięściarzem z wielkim nazwiskiem i jeszcze większymi od Szpilki sukcesami. Wydaje się, że w kwestii jego namówienia do MMA, istotna rolę odgrywał będzie właśnie dziennikarz Polsatu Sport, który organizował ostatnią, bokserską galę z udziałem Adamka.

- Pojawił się na rynku nowy, świeży i ciekawy promotor – kontynuował z uśmiechem Kawulski. Mam wrażenie, że jest w stanie być wiodącą w tej kwestii postacią w Polsce. Dla nas przez lata nie było czego w boksie szukać, dziś wiem, że można tam mieć bohaterów. Czekam na nasze kolejne spotkanie - zakończył tajemniczo Kawulski.

Adamek ostatnią walkę w ringu stoczył 24 czerwca tego roku. Po jednogłośnym werdykcie sędziów pokonał Solomona Haumono z Nowej Zelandii.

Zobacz wideo