Oficjalnie: Michał Materla zostaje w KSW

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przed weekendowymi targami FIWE manager Michała Materli, Norbert Sawicki, potwierdził oficjalnie, iż "Berserker" pozostaje w rodzimej organizacji KSW.

Przez cały poprzedni tydzień trwały spekulacje o tym, czym Michał Materla opuści KSW na rzecz amerykańskiego giganta i zadebiutuje pod banderą UFC już na gali w Gdańsku, która odbędzie się 21 października. Prawdopodobnie informacja o tym, że trwają jakiekolwiek rozmowy z UFC nie wyciekłaby w ogóle, gdyby nie portal Combate.com. Na tej właśnie stronie podano po raz pierwszy nazwisko Materli w materiale o Brazylijczyku, Thiago Santosie, którego planowano zestawić z Michałem w main evencie gali UFC Fight Night Gdańsk.

Ten sam portal ogłosił także, iż jednak z rozmów nic nie wynikło, a Materla odrzucił propozycję UFC na rzecz dużo lepszej oferty od KSW.

Podczas konferencji prasowej Norbert Sawicki potwierdził, że prowadzone były negocjacje z UFC, mimo, iż kontrakt Michała Materli z KSW nie wygasł, a do odbycia pozostała mu jeszcze jedna walka. Manager Materli podkreślił, że kontroferta KSW była bardzo satysfakcjonująca, a dodatkowo o jej przyjęciu i odrzuceniu możliwości walki dla UFC zadecydował zakaz opuszczania kraju, jaki ma Michał.

Wiemy na pewno, że Michał Materla nie zawalczy na gali w Dublinie z powodu swojej sytuacji prawnej i związanego z nią zakazu opuszczania kraju. Prawdopodobnie jego wielki powrót zobaczymy na KSW 41, w grudniu.

Specjalny serwis o MMA - InTheCage.pl

Zobacz wideo
Więcej o: