Sylwia Juśkiewicz w fenomenalnym stylu wygrywa na gali LFN 6: "IRA"

Sylwia Juśkiewicz po raz kolejny udowodniła, że jest wielką nadzieją polskiego MMA kobiet i pokonała przez TKO Brazylijkę, Manoelę Matos.

Juśkiewicz od początku walki była aktywniejsza, kontrolowała sytuację i trzymała się środka klatkoringu, często zapędzając przeciwniczkę pod liny. Pierwsze chwile pojedynku obie panie spędziły w stójce, badając się, wyczuwając dystans. Przez cały czas polska zawodniczka była instruowana przez swojego trenera, Grzegorza Chałubińskiego i skrupulatnie wykonywała jego polecenia.

Manoela walczyła dość ospale do czasu, gdy powędrowała na deski, a Polka zaczęła rozbijać ją z góry. Wówczas Brazylijka podjęła próbę dopięcia skrętówki, następnie balachy. W tym czasie Juśkiewicz obijała jej głowę, uderzała po udach i wyrwała się z tej niebezpiecznej dla siebie sytuacji. Tak naprawdę to był jedyny groźny dla Polki moment.

Druga i trzecia runda były festiwalem ciosów i kopnięć na wykroczną nogę Brazylijki. Juśkiewicz wyprowadzała liczne kombinacje uderzeń, a low kicki, którymi częstowała przeciwniczkę były wręcz zabójcze.

W połowie trzeciej rundy Brazylijka zapędzona do narożnika i niemiłosiernie obijana przez Polkę przestała się bronić i sędzia Piotr Michalak musiał przerwać pojedynek.

Wyniki gali:
K1 63,5 kg: Anissa Haddaoui pok. Kamilę Bałandę przez jednogłośną decyzję sędziów
MMA 52 kg: Sylwia Juśkiewicz pok. Manoelę Matos przez TKO (runda 3)
K1 63,5 kg: Katarzyna Posiadała pok. Fabiolę Aggio przez decyzję sędziów (2-remis)
MMA +90 kg: Renata Poa pok. Ellenę Carlę Monteiro Rosę przez jednogłośną decyzję sędziów
K1 54 kg: Iman Barlow pok. Ranee Klinratreę przez jednogłośną decyzję sędziów
K1 56 kg: Patrycja Krawczyk pok. Karolínę Klusovą przez decyzję sędziów (2-1)
MMA 56 kg: Carolina Jimenez pok. Annę Rudenko przez TKO (runda 3)
K1 52 kg: Natalia Leciejewska pok. Nuchprapai Aptichay’ę przez decyzję sędziów (2-remis)

Więcej o: