Jon Jones znowu podejrzany o złamanie polityki antydopingowej!

To miał być tydzień MayMac-u, ale pojawiła się wiadomość, która odwraca uwagę od starcia bokserskiego mistrza UFC, Conora McGregora z Floydem Mayweatherem. Inny mistrz tej organizacji, nazywany zawodnikiem wszech czasów, prawdopodobnie znowu wpadł na dopingu!

Według TMZ Jon Jones nie przeszedł kontroli antydopingowej podczas rywalizacji (in-competition) przy okazji walki rewanżowej z Danielem Cormierem na gali UFC 214. Wiadomość została potwierdzona przez inne amerykańskie media.

Początkowo podano także, iż Jones został pozbawiony pasa mistrzowskiego na rzecz Cormiera. Ta informacja jednak jeszcze nie została potwierdzona oficjalnie.

W próbce zawodnika wykryto turinabol (poprawia masę kostno-mięśniową), czyli jeden ze sterydów anabolicznych, który był wykorzystywany przez sportowców NRD. Na Turinabolu wpadła m.in. Tatiana Łysenko. Po jej dyskwalifikacji mistrzynią olimpijską z Londynu została Anita Włodarczyk.

W rozmowie cytowanej przez "The MMA Kings" Dana White powiedział natomiast, że UFC zostało poinformowane przez USADę o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej przez Jonesa, a jeśli ta informacja się potwierdzi, to pas mistrzowski zostanie mu odebrany i zwrócony Danielowi Cormierowi. W tej samej rozmowie Prezydent UFC wspomniał, że przed otrzymaniem wiadomości o Bonesie planowano jego walkę ze Stipe Miociciem.

Na stronie UFC można odnaleźć oficjalny komunikat o podejrzeniu naruszenia polityki antydopingowej, standardowy w takich sytuacjach.

Specjalny serwis o MMA - InTheCage.pl

Zobacz wideo