Sport.pl

Z boksu do MMA? Artur Szpilka coraz bliżej KSW

Artur Szpilka może zmienić dyscyplinę z boksu na MMA. Pięściarz wagi ciężkiej jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z polską federacją KSW. Kiedy może to nastąpić? Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski liczy, że już w 2018 roku - czytamy na eurosport.onet.pl.

Niespełna dwa tygodnie temu Martin Lewanowski spytał fanów za pośrednictwem Facebooka, z kim chcieliby zobaczyć Szpilkę w klatce. W poniedziałek postanowił jeszcze podgrzać atmosferę, publikując takie zdjęcie.

- Tak, są przymiarki, by Szpilka walczył w KSW. Oczywiście, Artur chce jeszcze wykończyć tematy z boksem, ale przyszłościowo jest zainteresowany zmianą dyscypliny. Tak mi powiedział i możemy to otwarcie napisać. Artur chce, ja chcę, a życie pokaże, co z tego wyjdzie - wyjaśnił później Lewandowski w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Kariera pięściarska Szpilki znalazła się na zakręcie po niedawnej porażce z Adamem Kownackim (przez techniczny nokaut w IV rundzie). Mimo wszystko zmiana dyscypliny byłaby zaskakująca, bo zawodnik z Wieliczki ma dopiero 28 lat i mógłby się jeszcze odbudować w boksie.

- Liczę, że Artur dołączy do KSW w 2018 roku. To zależy od jego wyników w boksie. Jeśli wygra dwie najbliższe walki, to pewnie przedłuży karierę. Jeśli przegra, to szybciej się zdecyduje na MMA - tłumaczy Lewandowski i podkreśla, że choć żadnego kontraktu ze Szpilką jeszcze nie podpisał, to jego wstępna oferta została zaakceptowana przez pięściarza z Wieliczki.

- Mam na tapecie dwa głośne nazwiska, z którymi mógłby walczyć, ale nie będę ich podawał. Po pierwsze dlatego, że za rok rzeczywistość może być inna, pojawią się nowi bohaterowie. Po drugie, nie chcę zabierać kibicom przyjemności z szukania Arturowi potencjalnych rywali - dodaje szef federacji KSW.

Zobacz wideo
Komentarze (74)
Z boksu do MMA? Artur Szpilka coraz bliżej KSW
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 22 razy 18

  hahaha no i koniec kariery paj...ca z huty - tak to jest jak sie z recydywisty udaje że sie zrobi boksera - a teraz KSW zatrudni go jako chłopca do bicia .

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 16 razy 12

  walki w kisielu dla niego w sam raz

 • remo29

  Oceniono 9 razy 9

  Czytam o szokującej zmianie, myślałem że urodzi to dziecko co miał zrobić Zimnochowi, a tu takie coś...

 • heliheli

  Oceniono 15 razy 9

  szminka idzie na najmana ha ha ha ciota vs ciota . Zenada .

 • laure-sainclair

  Oceniono 7 razy 7

  czy to ten koleś co mu tam kiedyś czarnoskóry tak przyjebał, że mu podobno czaszkę (na czole) wgniótł?

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 8 razy 6

  Czy w innych krajach MMA też jest przystanią dla emerytów i przegranych z innych dyscyplin? Co ma być, jakiś sport pocieszenia?

 • lignan

  Oceniono 10 razy 6

  do wrestlingu go..!

 • vito60

  Oceniono 10 razy 6

  Szpilek chyba zrozumial, ze nic wiecej w boksie nie zdziala. Klatka to miejsce w sam raz dla niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX