Sport.pl

UFC. Damian Stasiak będzie walczył w Gdańsku

UFC ogłosiło kolejną walkę która odbędzie się w sobotę 21 października w Ergo Arenie w Gdańsku. Damian Stasiak zmierzy się z Brianem Kelleherem. Informację jako pierwszy podał Przegląd Sportowy.

Dla pochodzącego z Łodzi Damiana Stasiaka (10-4) będzie to piąty pojedynek w oktagonie. Polak ostatnio stoczył dwa świetne pojedynki, w których poddał kolejno Filipa Pejica (12-2-2) oraz Daveya Granta (9-3). W ostatnim starciu Stasiak postawił się doświadczonemu Pedro Munhozowi (14-2), który był zdecydowanym faworytem tej walki. Najlepszy Polski zawodnik kategorii koguciej przed swoją publicznością będzie chciał po raz kolejny udowodnić, że zasługuje na miejsce w czołówce tej dywizji w UFC.

Przeciwnikiem Stasiaka będzie Brian Kelleher (17-8; pochodzący z Selden, USA), dla którego będzie to trzecia walka w UFC. Amerykanin podpisał kontrakt z organizacją po serii sześciu zwycięstw z rzędu dla innych organizacji. W debiucie “Boom” sprawił sporą sensację na gali UFC 212 w Brazylii, gdzie poddał w niecałe dwie minuty Iurego Alcantarę (35-8).

To piąty ogłoszony pojedynek, który zobaczymy w Gdańsku.

Trevor Smith vs Ramazan Emeev - walka w kategorii średniej

Jonathan Wilson vs Oskar Piechota - walka w kategorii średniej

Dmitrii Smoliakov vs Adam Wieczorek - walka w kategorii ciężkiej

Jan Błachowicz vs Devin Clark - walka w kategorii półciężkiej

Damian Stasiak vs Brian Kelleher - walka w kategorii koguciej

Bilety na galę UFC w Gdańsku są już w sprzedaży za pośrednictwem www.eventim.pl/ufc.

Więcej o: