UFC Gdańsk. Jan Błachowicz i Oskar Piechota poznali rywali

Druga gala UFC w Polsce i szósta walka "Cieszyńskiego Księcia" w oktagonie - Jan Błachowicz (19-7) zawalczy na UFC w Gdańsku!

Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Devinem Clarkiem (bilans w UFC: 2–1) na gali UFC w trójmiejskiej Ergo Arenie - poinformował "Przegląd Sportowy".

Błachowicz w organizacji Ultimate Fighting Championship walczy od 2014 roku. Mimo świetnego debiutu i znokautowaniu Ilira Latifiego, Polak przegrał cztery z pięciu kolejnych walk. Po raz ostatni w klatce pojawił się na gali UFC 210, gdzie z większościową decyzją musiał uznać wyższość Patricka Cumminsa.

Rywal Błachowicza w UFC wygrał ostatnio dwie walki z rzędu. Raz walczył w kategorii średniej i w półciężkiej. Na 34-letnim Polaku (bilans w UFC 2–4), który w największej organizacji na świecie bił się już z takimi tuzami, jak Alexander Gustafsson, Jimi Manuwa, Corey Anderson czy Ilir Latifi, Clark nie powinien zrobić wrażenia.

Gala UFC w Gdańsku odbędzie się 21 października. To drugi raz, gdy największa organizacja MMA na świecie powróci do Polski. Walka wieczoru nie jest jeszcze znana.

Oskar Piechota powalczy z Jonathanem Wilsonem

Mistrz organizacji Cage Warriors w kategorii średniej Oskar Piechota dołączył dziś do największej organizacji MMA na świecie. „Imadło” w swoim debiucie, który będzie miał miejsce na gali UFC w Gdańsku, skrzyżuje rękawice z Jonathanem Wilsonem.

Oskar Piechota (9-0-1) nie zaznał jeszcze smaku porażki w swoich zawodowych startach w MMA, niewątpliwie największym sukcesem trójmiejskiego zawodnika jest zdobycie pasa kategorii średniej solidnej organizacji Cage Warriors. Ostatnie potyczki w klatce to wygrane przed czasem z Jasonem Radcliffe, Sergio Souzą i Nikosem Sokolisem.

Jonathan Wilson (7-2) dołączył do UFC w 2015 jednak stoczył dla tej organizacji dopiero trzy walki, pojedynek z Piechotą będzie dla niego debiutem w kategorii średniej, wcześniej popularny „Johnny Bravo” zmagał się z zawodnikami dywizji półciężkiej. Bilans Wilsona nie jest imponujący, ostatnie dwie walki to porażki z Ionem Cutelabą i Luisem Henrique da Silvą, jedyny tryumf w oktagonie UFC zanotował w debiucie gdzie szybkim nokautem odprawił Chrisa Dempsey’a

Gala UFC Fight Night 118 odbędzie się 21 października w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA