UFC Gdańsk. Ogłoszono ceny biletów i dwa pojedynki

UFC ogłosiło dwa pojedynki, które odbędą się podczas gali w Gdańsku 21 października w Ergo Arenie.

W wadze ciężkiej pod szyldem UFC zadebiutuje Adam Wieczorek (8-1) pochodzący z Chorzowa, określany jako jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników królewskiej kategorii w Polsce. Wieczorek obecnie kontynuuje serię siedmiu zwycięstw z rzędu, podczas której wszystkich swoich rywali kończył przed czasem. Przeciwnikiem Polaka będzie Dmitry Smoliakov (8-2) pochodzący z Kaliningradu. Pierwotnie starcie miało odbyć się na gali UFC 214: Cormier vs. Jones 2  jednak zostało przełożone z powodu kontuzji Rosjanina.

Drugim starciem potwierdzonym na galę w październiku jest pojedynek Trevora Smitha (15-7) pochodzący z Vancouver i Ramazanem Emeevem (15-3). Amerykanin powróci do oktagonu po majowym zwycięstwie z Chrisem Camozzim. Dla Smitha będzie to już dziesiąty pojedynek w UFC, natomiast dla Emeeva będzie to debiut dla najsłynniejszej organizacji świata. Po serii czterech wygranych z czołowymi zawodnikami kategorii średniej na świecie, Rosjanin w pierwszej walce dla UFC będzie chciał pokazać, na co go stać.

Bilety na galę w Gdańsku trafią do generalnej sprzedaży w piątek, 11 sierpnia od godziny 10:00 na stronie internetowej www.eventim.pl/ufc i będą kosztowały od 89 zł do 1199 zł.

Joanna Jędrzejczyk o walce Mayweather - McGregor: "Wiedziałam, że ta walka się odbędzie, bo jestem w bliskiej relacji z Conorem"