KSW 39. Emocje podczas ważenia. Burneika starł się z Popkiem

W piątek w warszawskim amfiteatrze na Bemowie odbyła się ceremonia ważenia przed galą mieszanych sztuk walki KSW 39 Colosseum. Najciekawiej było, gdy na scenie pojawili się kulturysta Robert Burneika i raper Popek Monster.

Obaj panowie zmierzą się w kategorii "open", dlatego nie musieli martwić się o limity wagowe. Burneika wniósł na wagę 125 kg, a Popek o dwa kilogramy mniej. Gdy potem obaj spojrzeli sobie w oczy, co jest charakterystycznym elementem tego typu ceremonii, Litwin zaczął się przepychać i dyskutować z rywalem - kulturystę miały ponoć zdenerwować gesty wykonywane przez przeciwnika. Obu zawodników rozdzieliła ochrona i współwłaściciel organizacji KSW Martin Lewandowski.

Całą sytuację obejrzeć można w materiale wideo pod tym linkiem.

Dla Popka będzie to druga walka dla federacji KSW. W pierwszej przegrał z kretesem z Mariuszem Pudzianowskim, który poradził sobie z rywalem w zaledwie 80 sekund. Burneika zadebiutuje natomiast w KSW, choć w formule MMA stoczył już dwa pojedynki. Dla organizacji MMA Attack mierzył się z byłym pięściarzem Marcinem Najmanem i celebrytą Dawidem Ozdobą - oba pojedynki wygrał.

Gala KSW 39 Colosseum odbędzie się w sobotę 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W oktagonie rywalizować będą m.in. Mamed Khalidow, Borys Mańkowski, Mariusz Pudzianowski, Marcin Różalski, Tomasz Narkun, Mateusz Gamrot czy Michał Kita.

Zobacz też: Tak miażdżył Pudzianowski. Tak powalał Khalidov. Zobacz najlepsze nokauty gwiazd KSW 39 Colosseum