Joanna "AndStill" Jędrzejczyk bije rekordy w UFC - niesamowite statystyki

Mistrzyni wagi słomkowej, Joanna Jędrzejczyk osiąga niewiarygodne wyniki! Jest niesamowita, co pokazują także statystyki jej pojedynku z Jessicą Andrade w obronie pasa, który mieliśmy przyjemność oglądać w Dallas.

Graficzna ilustracja statystyk z walki, którą udostępniło UFC nie kłamie:

JędrzejczykJędrzejczyk UFC

Jak na tle Mistrzyni wypada Jessica Andrade? Podczas gdy Asia w całej walce wyprowadziła 215 ciosów (wg. grafiki, zaś wg. portalu sherdog.com było ich 225), jej rywalka niemal trzy razy mniej, bo 74. Największa różnica w ilości ciosów, jakie padły z obu stron, była w rundzie trzeciej i czwartej, gdy Joanna wyprowadziła dokładnie o 32 ciosy więcej niż Jessica.

Sugerując się liczbą ciosów znaczących podaną przez Sherdog.com możemy potwierdzić, że Joanna pobiła rekord takowych właśnie ciosów w walkach mistrzowskich. W pozostałych pojedynkach stoczonych w UFC lepszy od niej jest już tylko Nate Diaz, któremu udało się uderzyć 238 razy w walce z Kowbojem na gali UFC 141.

Dodatkowo Jędrzejczyk nie zapominała o okopywaniu nóg swojej rywalki i padł kolejny rekord: 75 lowkick’ów w ciągu całego pojedynku, co daje o pięć więcej niż przy okazji walki z Valerie Letourneau.

Warto też zauważyć, że Joanna Jędrzejczyk jest obecnie najczęściej wygrywającą (i to pod rząd) kobietą w UFC – walka z Andrade była jej ósmą dla amerykańskiego giganta. Zwyciężając Brazylijkę Joasia wyrównała rekord sześciu walk mistrzowskich należący dotąd do Rondy Rousey.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA