UFC. Niespodziewany awans Krzysztofa Jotki. Starcie Polaka w głównej karcie walk!

Krzysztof Jotko (19-1, 5 KO, 2 SUB) dostał walkę w głównej karcie UFC 211 w Dallas. Polski zawodnik zmierzy się w oktagonie z byłym mistrzem WSOF - Davidem Branchem (20-3, 5 KO, 7 SUB). W drugim ,,polskim'' pojedynku zobaczymy Joannę Jędrzejczyk.

Krzysztof Jotko rozpocznie niedzielną galę UFC 211. Polski zawodnik skorzystał na pechu innych zawodników, bo jego pojedynek znajdował się w tzw. gali wstępnej, nie transmitowanej w systemie pay-per-view. Przed polskim atletą otworzyła się szansa na występ w głównej karcie walk, a wszystko przez kontuzję, której doznał Henry Cejudo. Uraz Amerykanina oznaczał, że jego pojedynek z Sergio Pettisem zostanie odwołany. 

Konkurs z Joanną Jędrzejczyk! Wygraj oryginalny zestaw fightera UFC!

Joanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk Sport.pl

Jotko wygrał pięć ostatnich walk, a jego dyspozycja została dostrzeżona przez władze organizacji. Polak bardzo dobrze zaprezentował się w ostatnim starciu, w którym zdecydowanie pokonał Thalesa Leitesa. W ostatnim czasie Jotko zaliczył również awans w oficjalnym rankingu UFC. Polski zawodnik jest obecnie na 9. miejscu wśród najlepszych zawodników wagi średniej.

Walka Polaka rozpocznie się około godziny 4 czasu polskiego. Starcie Joanny Jędrzejczyk zaplanowano na godz. 5.30.  

Oglądaj UFC 211 o 04:00 w nocy z soboty na niedzielę 14 maja, tylko na Extreme Sports Channel

Zobacz wideo