UFC wspomina walkę Joanny Jędrzejczyk. "Totalna dominacja"

Od dwóch lat Joanna Jędrzejczyk jest totalną dominatorką w UFC! Jej walkę z 2015 roku wspomina oficjalny profil UFC na Facebooku.

Starcie z faworyzowaną Carlą Esparzą o tytuł mistrzyni najważniejszej federacji UFC w wadze słomkowej (do 52 kg) zapowiadało się fascynująco. Polka wygrała ją przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Jędrzejczyk za świetną postawę dostała 50 tys. dolarów premii. - Mówiłam, że tego dokonam, i zrobiłam to. Nikt mi tego pasa nie zabierze - cieszyła się Jędrzejczyk. - Walczyłam do końca, ale ona była świetna - powiedziała o naszej zawodniczce Amerykanka.

Zobacz wideo

Polska mistrzyni z nieskazitelnym rekordem

Joanna Jędrzejczyk to najlepsza zawodniczka MMA na świecie bez podziału na kategorie wagowe. W zeszłym roku dwukrotnie obroniła mistrzowski pas pokonując dwie najlepsze pretendentki w swojej dywizji

Jędrzejczyk szturmem podbiła UFC - najlepszą i najpopularniejszą organizację MMA - i serca kibiców na całym świecie. W marcu 2015 roku została mistrzynią wagi słomkowej (do 52 kg) w efektowny sposób nokautując Amerykankę Carlę Esparzę już w drugiej rundzie. Trzy miesiące później w niemniej spektakularny sposób z kwitkiem odprawiła kolejną Amerykankę, Jessikę Penne, a 15 listopada w Melbourne wygrała swoją piątą walkę w UFC zwyciężając z Kanadyjką Valerie Letourneau.

W zeszłym roku drugi raz rozprawiła się z Claudią Gadelhą, a ostatnio, na rekordowej gali w Nowym Jorku w legendarnym Madison Square Garden, obroniła pas po raz czwarty, pokonując Karolinę Kowalkiewicz.

Zawodniczka z Olsztyna pisze niezwykłą historię. Już teraz jest na siódmym miejscu w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe. A na tym poprzestać nie zamierza. Do swojego nieskazitelnego rekordu (13 zwycięstw, 0 porażek) w zawodowym MMA zamierza dorzucić jeszcze kilka zwycięstw, a najlepiej pas wagi muszej (do 57 kg), którą UFC może w niedalekiej przyszłości stworzyć.

Więcej o: